۵ شغل برتر در حوزه فناوری شبکه‌های کامپیوتری

۵ شغل برتر در حوزه فناوری شبکه‌های کامپیوتری

پردرآمد ترین شغل های حوزه شبکه های کامپیوتری :

در دنیای به سرعت در حال پیشرفت شبکه‌های کامپیوتری که امکان ارتباط و تبادل اطلاعات جهانی را برای تقریبا هر سازمان و شرکتی فراهم کرده است، بازار تقاضا برای استخدام تکنسینهای ماهر شبکه گرم است. شرکتها برای استخدام کارمندان حرفهای دارای گواهینامههای بین المللی و تجربه کاری درحوزههای مختلف فناوری شبکه با یک دیگر در حال رقابت هستند. هر چه شرکتها بیشتر به دنبال استخدام نیروی کار ماهر با مهارتهای روز هستند، یادگیری مداوم مهارتهای شبکه نیز برای متخصصان متعهدی که به دنبال شتاب بخشیدن به تواناییهای خود هستند به یک ضرورت تبدیل شده است.

با وجودی که طیف گسترده‌ای از مشاغل مرتبط با شبکه وجود دارد که فرصت‌های شغلی شایسته‌ای را ارائه می‌کنند، اما همه مشاغل در این حوزه سطح بالای تقاضا را تجربه نمی‌کنند.

قبل از این که شما وقت خود را صرف افزایش سطح دانش خود در حوزه شبکه کنید، اجازه دهید نگاهی به ۵ شغل برتر شبکه که در یک نظرسنجی انجام گرفته توسط Robert Half به دست آمده است داشته باشیم. این اطلاعات می‌تواند کمک بزرگی به شما برای انتخاب یک شغل پردرآمد باشد.

۱٫ معمار شبکه

معماری شبکه برترين شغل معرفی شده در این نظرسنجی است که درآمدی بین ۷۳,۰۳۷ تا ۱۵۴,۰۷۸ دلار را به همراه دارد و طبق ارزیابی‌ها به طور میانگین معادل ۱۱۵,۰۲۸ دلار در سال است. حیطه کاری یک معمار شبکه شامل طراحی، پیکربندی و مدیریت شبکه‌های محلی، سراسری و اینترانت‌ها با مدرک کارشناسی و سطح تجربه حداقل ۵ سال است.

بیشتر بخوانید :  فرصت های شغلی و بازار کار متخصص تغذیه

۲٫ مهندس شبکه بی‌سیم

حقوق و دستمزد یک مهندس شبکه بی‌سیم بین ۵۲,۳۴۳ تا ۱۰۹,۶۴۳ دلار در سال است که به طور میانگین ۸۱,۹۵۱ خواهد بود. مهندسان شبکه بی‌سیم افراد ماهری هستند که تخصص اصلی آنها کار با سخت افزار، پروتکل‌ها و معماری WLAN بی‌سیم است. این شغل به دانش کافی در زمینه طراحی، پیاده سازی و عیب یابی شبکه‌های بی‌سیم نیاز دارد. طبق اعلام Robert Half Technology متخصصانی که قصد دارند به یک مهندس شبکه بی‌سیم تبدیل شوند باید علاوه بر کسب مهارت‌های تحلیلی و حل مسئله دارای مدرک کارشناسی و سطح تجربه حداقل ۵ سال در حوزه شبکه باشند.

۳٫ مهندس امنیت شبکه

فراگير شدن استفاده از شبکه‌های کامپیوتری نگرانی در مورد حفظ امنیت داده‌ها و اطلاعات تبادل شده را نیز افزایش داده است. سازمان‌ها دائما در حال کار برای افزایش سطح امنیت شبکه‌های خود هستند و همین باعث افزایش سطح تقاضا برای استخدام متخصصان امنیت شبکه می‌شود. همین امر باعث شده تا میانگین دستمزد سالانه یک مهندس در حوزه  امنیت شبکه ۱۱۰,۰۷۸ دلار باشد. مهندسان این حوزه باید دانش کافی در زمینه شبکه سازی و اصول امنیت اطلاعات داشته باشند. این متخصصان امنیتی در مقابل ارائه، راه اندازی، پیکربندی، مدیریت، و عیب یابی زیرساخت های امنیتی شبکه یک سازمان در هر دو زمینه نرم افزار و سخت افزار مسئول هستند.

۴٫ مدیر شبکه

طبق یک نظرسنجی دستمزد یک مدیر شبکه بین ۵۳,۸۱۴ تا ۱۲۴,۶۸۲ دلار در سال است که طبق ارزیابی‌ها به طور می‌انگین معادل ۸۴,۷۴۱ دلار خواهد بود. متخصصان این حوزه باید به مهارت‌های مدیریت فنی و فردی مسلط باشند. آنها با استخدام، آموزش و مدیریت موثر، اعضای گروه شبکه یک سازمان را مدیریت می‌کنند. مدیران شبکه باید در زمینه مهارت‌های مدیریتی چند سال تجربه و دارای گواهینامه‌های مربوط به حرفه خود باشند.

بیشتر بخوانید :  بازار کار و درآمد مهندس مکانیک

۵٫ مسئول امنیت شبکه

تقاضا برای سمت مدیریت امنیت شبکه نیز بالا است. آنها بین ۴۴,۴۲۳ تا ۹۳,۸۵۶ دلار در سال درآمد دارند که به طور میانگین چیزی در حدود ۶۴۰۰۰ دلار است. یک مسئول امنیت شبکه مدیریت گروه امنیت شبکه یک سازمان را برعهده دارد و مهمترین وظایف آنها مربوط به امنیت شبکه سازمانی، از جمله ارزیابی خطر، آزمایش نفوذ، نظارت بر ورود به سیستم و عیب یابی است.

برای پیگیری موفقیت آمیز و بهینه سازی حرفه‌ای در شبکه، توصیه می‌شود که فناوری‌های مرتبط با شبکه، و همچنین تکنیک‌ها و بهترین شیوه‌های موجود را به صورت حرفه‌ای یاد بگیرید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *