۵ شغل برتر تکنولوژی در سال ۲۰۱۹

طبق گفته شرکت Scout Exchange، در سال ۲۰۱۹ برای بعضی تکنولوژی‌ها بیشترین هزینه پرداخت وافراد تخصص جذب خواهند شد.

براساس گزارش Scout Exchange از بازار پلت‌فرم در سال ۲۰۱۹ مهندسان امنیت بالاترین استخدام را داشته و بازارکار بیشتری خواهند داشت.

این موضوع تعجبی ندارد، زیرا ۵۰ تا ۹۰ درصد از همه‌ی شرکت‌های وابسته به صنعت در سال ۲۰۱۸ یک حمله سایبری را تجربه کرده‌اند، در حالی که ضعف در حوزه امنیت خطرات عظیم مالی و حقوقی را به همراه دارد که سازمان‌ها در حال حاضر با آن روبرو هستند.

Cybersecurity-job2.jpg

در همین حال، قانون GDPR (مقررات محافظت از داده‌های عمومی) در ماه مه در اتحادیه اروپا به اجرا در آمد و هر شرکتی که در آنجا فعالیت می‌کند نیاز دارد مطابق با مقررات جدید حفظ حریم خصوصی رفتار نماید.

این گزارش همچنین خاطرنشان کرد که در حال حاضر بازار فناوری با کمبود افراد خبره سایبری روبه رو است؛ تا سال ۲۰۲۱ حدود ۳.۵ میلیون جای خالی  شغلی وجود دارد و افراد زیادی علاقه‌مند به ورود به این زمینه نیستند. این به افزایش تقاضا برای کسانی که دارای مهارت‌های مناسب هستند منجر شده است.

کن لازاروس مدیر عامل شرکت Scout Exchange، در یک نشست خبری گفت: امنیت سایبری بسیار مهم است و کارفرمایان هر دقیقه به دنبال افراد با مهارت هستند. آن‌ها خواستار افراد دارای تجربه در امنیت شبکه، امنیت پایدار، تجزیه و تحلیل نرم افزارهای مخرب و تکنولوژی رمزگذاری هستند. با کمبود استعداد در این حوزه، در حال حاضر شرکت‌ها برای رفع نیازهای خود به دنبال راهکارهایی مانند آموزش و کارآموزی در محل کار و صدور گواهینامه هستند.

بیشتر بخوانید :  دلیل های درست و نادرست برای شروع یک کسب و کار

در اینجا پنج شغل فناوری در سال ۲۰۱۹ با بیشترین میزان تقاضا و بالاترین حقوق، براساس حقوق متوسط، نرخ افزایش سالانه حقوق و تعداد کل کارها، معرفی شده است:

 

۱- مهندس امنیت سایبری
میانگین حقوق و دستمزد: ۱۴۰،۰۰۰ دلار

Cybersecurity-job5.jpg

۲- مدیر سیستم
میانگین حقوق و دستمزد ۱۳۱،۰۰۰ دلار

Cybersecurity-job6.jpg

۳- حسابرس IT
میانگین حقوق و دستمزد: ۱۳۰،۰۰۰ دلار

Cybersecurity-job7.jpg

۴- مهندس نرم افزار
میانگین حقوق و دستمزد ۱۲۷،۰۰۰ دلار

Cybersecurity-job8.jpg

۵- معمار نرم افزار
متوسط دستمزد: ۱۲۶،۰۰۰ دلار

در گزارش Scout Exchange  این شغل‌های فن‌آوری ذکر شده بیش از دو برابر حقوق متوسط شغل‌های معمولی درآمد داشته و با سرعت بیشتری نسبت به شغل‌های دیگر در بخش فناوری اطلاعات استخدام می‌شوند و مهندس امنیت سایبر با افزایش بیشترین میزان پرداخت مواجه هستند.

چکیده:

مهندسین امنیت سایبر بیشترین تقاضا را در سال ۲۰۱۹ با درآمد متوسط ۱۴۰.۰۰۰  دلار دارند.
سایر مشاغل با درآمد بالا و تقاضای بالقوه برای سال ۲۰۱۹ شامل مدیران سیستم، حسابرسان IT،مهندسان نرم افزار و معماران نرم افزار می‌باشند.

مترجم: امیرحسین افکاری

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *