چرا دانمارکی ها شادترین مردم دنیا هستند؟

چرا دانمارکی ها شادترین مردم دنیا هستند؟

چرا مردم دانمارک شادترین مردم دنیا هستند؟

مردم دانمارک به عنوان شادترین مردم دنیا شناخته می‌شوند. در رتبه‌بندی شادترین کشورهای جهان در پنج سال گذشته، این کشور در سه سال رتبه اول را داشته است. همچنین در بین شادترین شهرهای اروپا، دو شهر آلبورگ و کپنهاگ دانمارک رتبه‌های اول و دوم را دارند. دانمارک در دنیا با برخی ویژگی‌های منحصر به فرد شناخته می‌شود. برای مثال در این کشور هزینه بهداشت و درمان رایگان است و هزینه تحصیل دانشجویان توسط دولت پرداخت می‌شود، اما باید برای این همه شاد بودن دلایل دیگری نیز وجود داشته باشد.

Image result for ‫مردم دانمارک‬‎

به صورت کلی کشورهای اسکاندویناوی شامل نروژ، دانمارک، فنلاند، سوئد و ایسلند را می‌توان بهترین کشورهای دنیا در بسیاری از شاخص‌های آموزشی، بهداشتی، سیاسی، رفاهی و اقتصادی دانست. طبق آمارها، در شاخص سبزترین کشورهای جهان که شامل عملکرد زیست محیطی هر کشور است رتبه‌های اول تا چهارم در اختیار فنلاند، ایسلند، سوئد و دانمارک می‌باشد. همچنین در رتبه‌بندی بهترین کشورهای جهان که ده‌ها فاکتور را مورد بررسی قرار می‌دهد سوئد در رتبه ششم، نروژ در رتبه دهم و دانمارک در رتبه دوازدهم قرار دارند. اگر بخواهیم شاخص کیفیت زندگی را نیز بررسی کنیم خواهیم دید که نروژ رتبه اول، دانمارک رتبه سوم، سوئد رتبه ششم و فنلاند رتبه هشم را دارند.

Related image

اگرچه عوامل بالا می‌توانند در شاد بودن مردم یک کشور نقش داشته باشند، اما بدون تردید عوامل دیگری نیز در این موضوع موثر هستند. در این مقاله قصد داریم مهم‌ترین دلایل شاد بودن مردم دانمارک را بررسی کنیم. این پنج دلیل توسط نویسنده‌ای به نام هلن راسل در کتاب “یک سال زندگی با مردم دانمارک: گشودن رازهای شادترین کشور دنیا” آورده شده‌اند. با نارون مگ همراه باشید.

بیشتر بخوانید :  10 نکته برای افزایش طول عمر

پنج دلیل شاد بودن مردم دانمارک

۱- مردم دانمارک به همدیگر اعتماد دارند

در یک پژوهش ۷۹ درصد از مردم این کشور گفتند که به بسیاری از افراد پیرامون خود اعتماد دارند. در کجای دنیا می‌توان چنین حسی از اعتماد را یافت؟ بسیاری از مردم دانمارک هیچ‌وقت درب ماشین و خانه خود را قفل نمی‌کنند. البته قطعاً اعتماد ژنتیکی نیست بلکه در مدارس دانمارک به دانش آموزان چنین آموزش داده می‌شود. حتی مشخص شده است افرادی که از کشورهایی با میزان پایین حس اعتماد به دانمارک مهاجرت می‌کنند به سرعت این فرهنگ را فرا می‌گیرند.

Related image

۲- در دانمارک دولت رفاه حاکم است

مردم دانمارک یکی از بالاترین رتبه‌های دنیا در پرداخت مالیات را دارند. مردم این کشور ۴۵ تا ۵۲ درصد از درآمد سالانه خود را به عنوان مالیات پرداخت می‌کنند، اما در قبال این مالیات زیاد، آن‌ها بهداشت و تحصیل رایگان، یارانه مراقبت از فرزند و حقوق بیکاری بالایی را دریافت می‌کنند. در یک پژوهش، از هر ۱۰ نفر در این کشور ۹ نفر اعلام کرد که از پرداخت مالیات بسیار خوشحال است. در واقع آن‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که کیفیت زندگی‌شان نیازمند صرف هزینه بالایی است. برای مثال اگر شما در دانمارک شغل خود را از دست بدهید یک فاجعه برای شما به حساب نمی‌آید. در این کشور همچنین افراد بازنشسته از مزایای بسیار زیادی برخوردارند.

Related image

۳- مردم دانمارک زمان زیادی را با خانواده خود می‌گذرانند

تعادل کار و زندگی در این کشور کاملاً جا افتاده است. هر کارمند دانمارکی ۵ هفته در سال مرخصی دارد و ساعت‌‌های کاری نیز در این کشور مناسب هستند. یکی از قوانین جالب در دانمارک، حمایت دولت این کشور از افرادی است که به تازگی صاحب فرزند شده‌اند. کارفرماها موظف هستند ۵۲ هفته مرخصی با حقوق برای پدر و مادرهایی که به تازگی صاحب فرزند شد‌ه‌اند اختصاص دهند. با همه سهل گیری‌هایی که برای کارمندان در این کشور در نظر گرفته شده است، این کشور همچنان یکی از بالاترین نرخ‌های بهره‌وری در دنیا را دارد و حتی از کشورهای با اقتصاد قدرتمند مانند آلمان، ژاپن و آمریکا نیز وضعیت بهتری در بهره‌وری کارکنان دارد.

بیشتر بخوانید :  چطور بفهمیم از نظر مالی برای بچه دار شدن آماده هستیم؟

دانمارک

۴- دانمارکی‌ها هیچ‌وقت ورشکسته یا فقیر مطلق نمی‌شوند

یک قانون نانوشته در بین مردم این کشور وجود دارد که براساس آن هیچ فردی از فرد دیگری بهتر، باهوش‌تر و ثروتمندتر نیست. بر همین اساس اگر شما در دانمارک کار یا پول خود را از دست بدهید باز هم زندگی متوسطی خواهید داشت. در واقع در این کشور تمامی مردم مانند هم لباس می‌پوشند، مانند هم غذا می‌خورند و همه زندگی متوسط و مشابهی دارند. حتی افرادی که ثروت زیادی دارند نیز ماشین‌هایی مانند سایر مردم دارند و در خانه‌های معمولی زندگی می‌کنند. بنابراین شکست خوردن در این کشور امنیت شما را از هر نظری به خطر نمی‌اندازد.

Image result for ‫مردم دانمارک‬‎

۵-مردم دانمارک زندگی گرمی دارند

منظور ما از داشتن زندگی گرم به معنی روشن کردن بخاری و پوشیدن لباس گرم نیست! آن‌ها لذت‌های عمیق و آرامش بخشی دارند که ممکن است از نظر بسیاری از مردم دنیا لذت‌های ساده‌ و کم اهمیتی باشند، مانند غذا خوردن با دوستان، خواندن روزنامه و بازی کردن لگو (لگو یک شرکت تولید کننده اسباب بازی  با شهرت جهانی است که در دانمارک قرار دارد). امروزه روان‌شناسان دریافته‌اند که لذت بردن از امور ساده‌ای مانند پیاده روی کردن، غذا خوردن و بودن در کنار دوستان، نقش زیادی در شادی و پیشگیری از افسردگی دارد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *