معرفی پرطرفدار ترین رشته ها در چین برای مهاجرت تحصیلی

کشور چین سال‌ها است که به جذب دانشجویان بین‌المللی اقدام کرده است. تقریبا از سال ۱۹۵۰ تا کنون، تعداد زیادی دانشجوی خارجی در این کشور مشغول به تحصیل هستند. زندگی در این کشور شلوغ با زبان سختی که دارند نیازمند آگاهی و دانستن درباره ابعاد مختلف تحصیل است. به عبارت دیگر، اگر قرار است در این کشور تحصیل کنید باید بدانید که وضعیت زندگی و رشته های پرطرفدار در چین چگونه است. در این صورت می‌توانید، تصمیمات درست‌تری بگیرید و راحت‌تر در آنجا به ادامه تحصیل بپردازید. در این مقاله چند رشته پرطرفدار چینی را معرفی کرده‌ایم. با ما همراه باشید:

 

معرفی پرطرفدار ترین رشته ها در چین برای مهاجرت تحصیلی

 

۱. تجارت و اقتصاد بین‌المللی

اقتصاد در کشور چین بسیار مهم است. همان‌طور که می‌دانید این کشور یکی از ابرقدرت‌ها در زمینه تجارت بین‌المللی است. در چنین شرایطی، بدیهی است که از رشته‌های مرتبط با اقتصاد و تجارت هم استقبال زیادی به عمل می‌آید. اقتصاد خرد، کلان، موضوعات سیاسی مرتبط با اقتصاد، آمار، ریاضی، بانکداری و موضوعا دیگر در رشته اقتصاد مورد بررسی قرار می‌گیرند. دانشگاه‌های بین‌المللی متعددی در چین، این رشته را ارائه می‌دهند و کیفیت آموزش در آنها هم مثبت است. تجارت و اقتصاد در کشوری ثروتمند که عمده بازار جهانی را مدیریت می‌کند، فکر و ایده بسیار خوبی خواهد بود و فرصت‌های کاری متعددی را در اختیار فارغ‌التحصیلان قرار خواهد داد.

رشته های پرطرفدار در چینرشته های پرطرفدار در چین

 

۲. علوم کامپیوتر و فناوری

علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات هم یکی از رشته پرطرفدار در چین هستند و هم در سایر نقاط جهان با استقبال بسیار خوبی مواجه هستند. کاربرد این رشته در زمینه‌های کاری مختلف بسیار زیاد است. مطالعه ابعاد تئوریک علم رایانه و یادگیری امور و اقدامات لازم برای استفادع عملی از تئوری‌ها در رشته علوم کامپیوتر مطالعه می‌شود. ساختار داده‌ها، زبان برنامه‌نوسی، شبکه کامپیوترها و… از جمله دروسی است که در این رشته آموزش داده می‌شود.

 

۳. مدیریت کسب و کار

مدیریت کسب و کار هم یکی از رشته های پرطرفدار در چین است. این رشته که به مطالعه اقدامات و تصمیم‌گیری‌های لازم برای پیشبرد کسب و کار می‌پردازد، بازار کاری خوبی پیش روی فارغ‌التحصیلان می‌گذارد. اقتصاد، تجارت، استراتژی، منابع انسانی و هر واحد درسی دیگری که به یادگیری مدیریت و تصمیم‌گیری کمک می‌کند در این رشته آموزش داده می‌شود.

 

رشته های پرطرفدار در چین

 

بیشتر بخوانید :  چند راز مهم برای بدست آوردن اعتماد به نفس

۴. زبان و ادبیات چینی

زبان و ادبیات چینی هم به کمک ارائه واحدها تئوری، آموزش تاریخ و فرهنگ و… به دانشجویان علاقه‌مند به این زبان تدریس می‌شود. زبان‌شناسی، تاریخ ادبیات داخلی و خارجی، ادبیات معاصر و کلاسیک چینی و… از جمله واحدهای این رشته هستند. اگر به یادگیری زبان چینی و سر درآوردن از ادبیات آنها علاقه‌مند هستید، بد نیست که برای مهاجرت و تحصیل در این کشور به رشته زبان و ادبیات چینی هم فکر کنید.

معرفی پرطرفدار ترین رشته ها در چین برای مهاجرت تحصیلی

 

۵. مهندسی شهرسازی

مهندسی شهرسازی، رشته‌ای است که به مطالعه و آموزش طراحی، ساخت و محافظت از محیط‌های شهری و طبیعی می‌پردازد. آشنایی با مصالح و مواد، طراحی منزل، پُل‌ها، راه‌ها، آشنایی با اصول مکانیک و… از جمله دروس و واحدهای این رشته است. مهندسی شهرسازی، یکی از رشته های پرطرفدار در چین است که آینده شغلی خوبی هم دارد.

رشته های پرطرفدار در چین

 

۶. مهندسی مکانیک

مهندسی مکانیک یکی از پرکاربردترین رشته‌های دنیا است که در آن علم طراحی و مواد مورد مطالعه قرار می‌گیرد. طراحی و ساخت سیستم‌های مکانیکی از جمله فعالیت‌هایی است که یک مهندس مکانیک باید با آنها آشنایی داشته باشد. مهندسی اقتصاد، مهندسی کنترل، طراحی مکانیکی، قوانین آن و… از جمله واحدهایی است که در این رشته مهندسی، آموزش داده می‌شود.

 

۷. معماری

رشته معماری هم یکی از رشته های پرطرفدار در چین است که از طراحی و تولید اسباب و اثاثیه منزل تا سازه‌های بزرگ و بناهای مختلف را پوشش می‌دهد. در این رشته فرایند طراحی و اجرا با هم پیش می‌رود. مطالعات تاریخی، زیبایی‌شناسی، شناخت فضاها و… از جمله مواد آموزشی رشته معماری است. مکانیک سازه‌ها، فیزیک ساختمان، طراحی شهری، طراحی داخلی و… از جمله واحدهایی است که در این رشته ارائه می‌شوند.

 

رشته های پرطرفدار در چین

 

۸. مهندسی ارتباطات و مخابرات

این رشته یکی از گرایش‌های مهندسی برق است. این رشته از طراحی مدارهای ساده تا دستگاه‌ها و شبکه‌های پیچیده را شامل می‌شود. جبر خطی، آمار ریاضی و احتمالات، برنامه‌نویسی، سیگنال‌ها و سیستم‌ها و… از جمله دروسی هستند که در این رشته مهندسی مورد مطالعه قرار می‌گیرند. مهندسی برق و الکترونیک و تمام زیرشاخه‌های آن در دنیای امروز بسیار پرکاربرد و مهم است. فناوری و رشد آن مدیون مهندسانی است که با طراحی و اجرای برنامه‌های مختلف می‌توانند به پیشرفت تکنولوژی در جهان جهت بدهند.

بیشتر بخوانید :  چقدر با توانایی خودتون آشنا هستین ؟ با میلوژی خودتون رو بهتر بشناسید

معرفی پرطرفدار ترین رشته ها در چین برای مهاجرت تحصیلی

 

۹. آموزش زبان چینی

افراد زیادی برای سفر و یادگیری زبان چینی به این کشور می‌روند. دوره‌های آموزش چینی به صورت کوتاه‌مدت و بلندمدت ارائه می‌شود و یکی از رشته‌های بسیار مناسب برای تحصیل در چین است. در این رشته، انواع مهارت‌هایی که باید برای مسلط شدن به یک زبان خارجی آموخته شود، تدریس می‌گردد. البته در کنار مهارت‌های زبانی، فرهنگ کشور چین هم در واحدهایی ارائه می‌شود.

 

رشته های پرطرفدار در چین

 

چرا مهاجرت تحصیلی به چین پرطرفدار است؟

دانشجویان بین‌المللی بسیاری در سراسر دنیا به مهاجرت به کشور چین علاقه‌مند هستند. علت‌های متنوعی برای این علاقه‌مندی نسبت به مهاجرت وجود دارد. کشور چین پهناور و زیبا است و دیدنی‌های بسیاری دارد که یادگار تاریخ و تمدنی بسیار قدیمی است. در کنار طبیعت زیبا، این کشور آثار باستانی و تاریخی بسیاری دارد. فرهنگ و هنر هم در این کشور بسیار شگفت‌انگیز و جالب توجه است و برای مردم سایر نقاط دنیا به شدت جذاب واقع می‌شود. تئاترها و نمایش‌ها و برنامه‌های فرهنگی متعددی هم در این کشور برگزار می‌شود. آشپزی چینی‌ها هم بسیار ویژه است. تضمینی نیست که همه از غذاهای چینی لذت ببرند و در واقع، علاقه‌مندی به غذاهای چینی به نوعی ذائقه خاص نیاز دارد. اما تنوع غذاها و خاص بودن آنها، خود دلیلی برای جذابیت این کشور به عنوان مقصدی دیدنی است.

به طور کلی برای تحصیل در کشور چین یا هر نقطه دیگری از دنیا، تعدادی رشته وجود دارد که به واسطه تنوع و مبسوط بودن گرایش‌های موجود در آنها می‌توانند در سراسر جهان بسیار مفید واقع شوند. مثلا رشته‌هایی که با کسب و کار در ارتباط هستند یا به نوعی با فناوری‌های تازه گره خورده‌اند در سراسر دنیا از جمله چین با استقبال بسیار خوبی مواجه می‌شوند. رشته های پرطرفدار در چین هم از همین قاعده پیروی می‌کنند.

رشته های پرطرفدار در چین

 

کارشناسان ما در پیمنت۲۴ آماده راهنمایی و پاسخ‌دهی به شما هم‌وطنان عزیز هستند. همچنین با استفاده از خدمات پرداخت با ویزا کارت می‌توانید کلیه پرداخت‌ها یا رزرو آنلاین هتل‌ها و پرداخت هزینه‌های گرفتن وقت سفارت  را به آسانی انجام دهید. رزرو آنلاین پرواز و ارسال و دریافت پول از خارج از کشور از دیگر خدماتی است که برای مهاجران و مسافران عزیز فراهم شده است.

معرفی پرطرفدار ترین رشته ها در چین برای مهاجرت تحصیلی
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *