فرمول صدردصد تضمینی برای رسیدن به ثروت

فرمول صدردصد تضمینی برای رسیدن به ثروت

فرمول ۱۰۰ در ۱۰۰ تضمینی ایجاد کسب و کار اینترنتی پولساز

فرمول ۱۰۰ در ۱۰۰ تضمینی ایجاد کسب و کار اینترنتی پولساز

احتمالا تاکنون مقالات زیادی در مورد  کسب و کار اینترنتی در اینترنت مطالعه کرده اید، با این حال هنوز نمی دانید چگونه می توانید کسب وکار اینترنتی  خودتان را راه اندازی کنید و سوالات زیادی در ذهن تان در مورد کسب درآمد از اینترنت و کسب و کار اینترنتی وجود دارد. به طور مثال چه ایده ای برای کسب و کار اینترنتی مناسب است؟ درآمد چه مدل کسب و کار اینترنتی بیشتر است؟ و یا اینکه چگونه یک کسب و کار اینترنتی را از مفهوم تا تکامل راه اندازی و ایجاد کنیم؟

در این مقاله سعی کردم هر آنچه که شما برای ایجاد یک کسب و کار اینترنتی موفق نیاز خواهید داشت را آموزش دهم تا دوستانی که نمیدانند چگونه کسب و کار اینترنتی را باید ایجاد و توسعه داد ، با خواندن این مقاله سوالات و ابهامات شان برطرف شود.

بجای صبرکردن برای روزی که بتوانید به آرزوهای‌تان برسید، همین امروز دست به کار شوید و آنرا بسازید

شما برای ایجاد یک کسب و کار اینترنتی موفق و کسب درآمد از اینترنت ، به امکانات و پول زیاد نیاز ندارید. حتی نیاز به دانش و مهارت آنچنانی ندارید .آنچه که شما برای ایجاد کسب وکار اینترنتی نیاز دارید تمایل به موفقیت (ذهن برنده) یک لپ تاپ  و یک خط اینترنت است.

کسب و کار اینترنتی بسیار مفرح است و نیاز به جای خاصی ندارد، یعنی شما در هر کجا که هستید می توانید کسب و کارتان را با اینترنت مدیریت کنید و از آن لذت ببرید. کدام شغل دیگری را سراغ دارید که آاین قدر آزادی عمل داشته باشد؟ خیلی کم هستند شغل‌هایی که بتوان بدون دفتر کار و از هرجای دنیا اداره‌ شان کرد.

در این مقاله ، من نقشه راه پول سازی در کسب و کار اینترنتی را به شما آموزش می دهم. حال هیچ تفاوتی ندارد که شما یک برنامه نویس حرفه ایی هستیذ و یا یک مبتدی که هیچ اطلاعی از کدنویسی و طراحی سایت ندارد. شما را در راه انداختن کسب و کاری که سبک زندگی مورد نظرتان را تامین می کند همراهی میکنم.

اینترنت یک فرصت ویژه برای کارآفرینان

امروزه با گستردگی و نفوذ اینترنت و نقش آن در زندگی روزمره نه تنها در خیلی از کارها نظیر خرید، ثبت نام دانشگاه ، پرداخت قبض و …. کار را آسان و کم هزینه کرده است بلکه کمک بزرگی به کارآفرینان و ایده های آنها کرده است. در حال حاضر راه اندازی کسب وکار نسبت به چند سال پیش بسیار آسان تر ، کم هزینه و با سرمایه اولیه کمتری ممکن شده است .

خلاصه اینکه در دورانی زندگی می کنیم که زندگی بدون اینترنت ، گوشی های هوشمند ، وب سایت ها و شبکه های اجتماعی غیر قابل تصور می باشد . حضور این ابزارها در زندگی روزمره همه قشرهای جامعه (جوان و بزرگ سال ، باسواد و بی سواد) تاثیرداشته و آنچنان زیاد شده که دیگر ممکن نیست بتوان همچون شرایط پیشین به زندگی ادامه داد.

گاهی منتشر کردن یک عکس در شبکه های اجتماعی و یا ایجاد کردن یک پست خوب برای وبلاگ آنچنان تاثیر خوبی بر روی مخاطبان دارد که بازدید کننده علاوه بر اینکه خود جذب آن میشود شروع به اشتراک آن با دیگران هم می کند.

یکی از تجربیات من در این زمینه برگزاری دوره های آموزشی برنامه نویسی بود، تعدادافرادی که همیشه در دوره های من شرکت می کردند بین ۶ تا ۱۰ نفر بود و من به خاطر علاقه ایی که به تدریس داشتم از این کار لذت می بردم، تا اینکه تصمیم گرفتم از چند شبکه اجتماعی فقط برای به اشتراک گذاشتن مطالب ، سرفصل دوره های آموزشی و عکس های دورهمی شرکت کننده گان استفاده کنم . اما نتیجه این کار من باعث شد بازدید کنندگان شبکه های اجتماعی  به دوره های آموزشی من علاقمند شوند و علاوه بر ثبت نام خود در دوره های آموزشی آن را به دوستان خود پیشنهاد بدهند.

بعداز این تعداد افراد ثبت نامی برای هر کلاس به ۲۵ نفر رسید . این استقبال را نتیجه جادوی ابزارهای مارکتینگ امروزی (بازاریابی دیجیتال) می دانم.

خوشبختانه این شرایط بسیار خوبی برای کارآفرینانی است  که به کسب و کار های مدرن و امروزی فکر می کنند و تصمیم دارند به جای راه اندازی کسب و کارهای سنتی و کارهای روتین و تعریف شده ، خود را به چالش کشیده و کسب و کاری با پشتوانه تکنولوژی راه اندازی کنند و از پتانسیل رشد سریع آن لذت ببرند.

در ادامه مقاله شما آموزش می بینید که:

 • زندگی را بر اساس شرایط و خواسته های‌تان بسازید.
 • تجارتی  با دوام و سود آور ایجاد کنید.
 • با اینکه به‌ صورت پاره وقت کار میکنید، درآمدی شگفت انگیز داشته باشید.
 • محصولات و خدمات تان به طرز دیوانه‌ واری جذاب باشند تا مردم دوست داشته باشند بابت‌اش به شما پول بدهند.

همه چیز آماده است تا من و شما یک کارآفرین میلیونر شویم تصمیم با شماست با من همراه می شوید.

 

ذهن یک کارآفرین میلیونر

از اندیشه‌ی انسان‌ها طلای بیش‌ تری می‌ توان استخراج کرد تا از زمین

قبل از اینکه تصمیم داشته باشی زندگیت را متحول کنی و به همه اهدافی که برای خودت مشخص می کنی برسی ……لازمه که ذهن و درونت را اصلاح کنی . فراموش نکن یکی از کلیدی ترین کارهایی که باید برای تغییر در زندگیت انجام بدی همین است.

اطلاعاتی که در این قسمت می خوانید تو را با تکنیک هایی آشنا می کنه که می تونه با سرعت باور نکردنی زندگیت را تغییر بده ، اصلا مهم نیست چقدر رویایی که ساختی بزرگ و غیر قابل دسترس هستش این سیستم به تو کمک میکنه هر هدفی که برای خودت در نظر گرفتی بسازی و ازش لذت ببری . از تو می خوام چند باراین قسمت مقاله را مطالعه کنید و هر کدام از تکنیک های فوق را چند بار تکرار کنید تا به همه آنها مسلط شوید و از آن برای همه اهداف زندگیت استفاده کنید.

ذهن یک کارآفرین میلیونر اینترنتی

قانون جذب

همواره کنترل زندگی‌ مان در دستان خودمان است

اگر باور داشته باشیم که انسان ضعیفی هستیم شرایطی را جذب می‌کنیم که این باور را تقویت می کند. یا اگر باور قوی داشته باشیم که می‌توانیم  در کسب و کارمان موفق شویم و این باور جزئی از نظام فکری ما باشد، در شرایطی قرار می‌گیریم که به ‌راحتی در کسب و کار موفق شویم. یا اگر باور داشته باشیم که روز بدی را شروع کردیم تا پایان آن روز موقعیت هایی جذب می‌کنیم که ثابت می‌کند روز بدی است . هر باوری که درباره جهان، وقایع و هر چیز داشته باشیم، به واسطه آن باور ، جهان ما را در موقعیت و شرایطی قرار می‌دهد که آن باور برای ما اثبات شود.

هر کسی به شکل صحیح از این قانون استفاده کند، می‌تواند یک زندگی رویایی را برای خودش ایجاد کند.

افکار شما حاوی مدارهایی است که مشابه خود را جذب می‌کند و به هر چه که فکر می کنید و باور شما است دست پیدا می کنید. پس اگر می خواهید ثروتمند شوید بایدابتدا آن را غالب افکار و باور خود کنید. اگر به شخصی که در مدار فقر است هر قدر هم ایده‌های ثروت آفرین بدهید، به هیچ عنوان قادر به شنیدن آن نیست که بخواهد اقدامی کند و اصلا در شرایط فیزیکی شنیدنش قرار نمی‌گیرد.حتی اگر هم در این شرایط قرار بگیرد قدرت درکش را ندارد و یا بالعکس اگر شخصی درمدار ثروت باشد به راحتی می تواند از کوچکترین فرصت ها و ایده ها استفاه کند و شرایط مالی خودش را بهبود ببخشد.

چرا برخی از افراد از قانون جذب نتیجه نمی گیرند؟

اگراز شما بخواهند که فکر کن دارایی زیادی داری ، ماشین گران قیمت ، خانه ویلایی بزرگ و …. با خودت شروع به خنددین می کنی تو ذهن خودت می گی

جدی می گی؟ خوب چه با حال پولدار شدم!

اصلا یک میلیارد چند تا صفر داره؟  که صاحب چندمیلیارد پول هستم!

حالا اگر به اهدافی که قبلا برای خودت داشتی ولی هیچ موقع موفق به ساختن آنها نشدی سربزنی متوجه میشی که چه عامل مخربی تو را از همه اهدافی که داشتی باز مانده کرده و تو به هیچ کدام از خواسته هات نرسیدی . علت این اتفاق را به شکل ساده ایی که در زندگی همه ما اتفاق افتاده توضیح دهم .

روزانه افراد زیادی را می بینیم که تازه تصدیق رانندگی گرفته اند ولی خیلی خوب می توانند رانندگی کنند و واقعا مانند افرادی رانندگی می کنند که ۲۰ سال است راننده هستند . علت آن هم کاملا مشخص است . برای ذهن او رانندگی کاملا تعریف شده است  و از بیرون بسیاری را دیده که رانندگی می کنند، ذهن او آن را پذیرفته و به آن عادت کرده است . پس درنتیجه ذهن چیزی را قبول و باور می کند که می بیند. بنابراین اگر دور برت افرادی ثروتمند و موفق هستند و هر هدفی که میخواهند را به آن می رسند و غیر ممکنی برای آنها وجود نداشته باشه این باور به ذهن تو داده میشه و رفته رفته این آگاهی و این باور در تو شکل می گیره که چیز غیر ممکنی وجود نداره و هر رویایی که داری را برای خودت خلق کنی.

در نتیجه قانون جذب می گه هر شخصی فقط قادربه دیدن فرصت ها ، باور ها و افرادی هست که در مدار باورها و نگرش خودش هست ، شخصی که در مدار فقر زندگی می کنه هیچ دسترسی به مدار ثروت و دارایی نداره مگر اینکه تغییر مدار بده که این هم با تغییر باور و نگرش اتفاق می افتد.

ذهن انسان وقتی هدفی را براش مشخص می کنی اگر در مداری باشه که منابعی برای آن هدف نداشته باشه پاسخ های منفی ارسال می کنه و اگر برعکس پاسخ های مثبت. بنابراین چیزی که تو ذهنت تجسم می کنی اگر در مدار آن خواسته قرار نداری ذهنت می دونه این خواسته واقعی نیست و نمیدونه برای این خواسته چه کارهایی باید انجام بده چه قدمهایی برداره و درست در همین لحظه قفل می شه و هدف توسط ذهنت رد میشه و نا امید میشی و به دنبال هدفت نمیری.

 

اما چگونه ذهن مان را برای کارآفرینی اینترنتی آماده کنیم؟

گفتیم برای هر هدفی در زندگی می توانیم از قانون جذب استفاده کنیم قانون جذب به ما کمک می کند تا باورها و نگرش هایی در ذهن خود ایجاد کنیم تا قدم هایی که بر میداریم هم مسیر اهداف مان باشه و با سرعت رویاهایی که ایجاد کردیم را به واقعیت تبدیل کنیم.

یادآوری میکنم ، فانون جذب می گوید اگر میخواهید ثروتمند شوید اول باید طرز فکر ، باور و نگرش تو ثروتمند باشه و در مدار ثروتمندان قدم بردارید. با افراد ثروتمند سرو کار داشته باشید تا ذهن تو  قبول کنه که واقعیته و خیال پردازی نیست و بر علیه تو شعار “تو نمی تونی انجامش بدی” نده .

درقسمت بعدی (موفقیت را در ذهنت نصب کن) از ابزار هایی صحبت می کنیم که به ما کمک میکنه بهتر اهداف مان را درک کنیم و چگونه باورش کنیم.

موفقیت را در ذهنت نصب کن

ذهن شما کلید ساختن یک تجارت پررونق و زندگی دل‌خواه‌ تان است

چگونه ذهن را با هدف های جدید آشنا کرده و آن را تبدیل به یک باور و نگرش کنیم؟

اگرمی خوای ذهنت را به بزرگترین حامی تو تبدیل بشه و از این به بعد هر هدفی که مشخص کردی بر علیه تو شعار “تو نمی تونی” سر نده باید ذهن منطقی یا همان ضمیرخود آگاهت که را قانع کنی که هدف تو واقعی و هیچ خیال پردازی وجود نداره. به این شکل به رویای تو ایمان میاره و به صورت خودکار تمام منفی بافی های که قبلا انجام می داد را کنار می گذارد و حذف میشه.

اگربه ذهن منطقی و ضمیر خودآگاهت را بر اساس هدف های که داری برنامه ریزی و بارور کنی مطمئن باش زندگی روزانه تو تبدیل به :

 • هر هدف و رویایی که دارید می توانید بسازید
 • خلاقیت و نوآوری روز به روز در شما بیشتر میشه
 • مسائل زندگی را میتونید بهتر و سریع تر حل کنید
 • همیشه یک راه مطمئن برای پیروزی دارید و آن ذهن شماست
 • انظباط ، صلح و صفا در زندگی شما بیشتر میشه
 • همیشه احساس آرامش و پیروزی دارید

تکنیک تصویر سازی

چقدر روزانه با دیدن ماشین های گران قیمت و خانه های ویلایی بزرگ هیجان زده می شوید! این بهترین تعریف برای قدرت تصویر سازی و تجسم کردن است که کمک بزرگی به ذهن میکنه که باور کنه رویایی که داری خیال پردازی نیست. شما برای اینکه آرزو و هدفی که مشخص میکنید را به ذهن خودتان اثبات کنید باید آن را به جزئی از زندگی روزانه تبدیل کنید و دائما با آن سر و کار داشته باشید.

اما چطوری از تصویر سازی استفاده کنم؟ خیلی ساده ، تمام اهداف و رویایی که دارید را یاداشت کنید.

 • قبول شدن در دانشگاه
 • خانواده ایی گرم و خوشبخت
 • ثروت
 • ماشین گران قیمت
 • ویلا درشمال کشور
 • و …..

ازاینها یه عکس تهیه کن و روی بردی مقوایی که به آن Dream Board  گفته می شود بچسبان . از عکس ها برای بک گراند گوشی و یا لب تاپ خود استفاده کنید و خلاصه اینکه جوری اینها را دوربرت بچینید  که روزانه آنها را ببینید و جزئی از زندگی روزانه شما شود. فراموش نکنید که می خواهید از قانون جذب استفاده کنید و می خواهید رویا را تبدیل به واقعیت کنید و در ندگی خودت جذب کنید و در مداری قدم بگذارید که منابع آن هدف در آن مدار است.

بیشتر بخوانید :  بوم مدل کسب و کار چیست و چگونه باید آن را تکمیل کرد؟

تصویر سازی از نظر علمی!

مرکز توجهات مغز و یا RAS  چیست؟

فرض کنید امروز ماشین مورد علاقه تونرا می خرید. از نمایشگاه که بیرون می آید می بینید یک ماشین دقیقا شبیه ماشین شماجلوتر پارکه…. جلوتر می رید تو خیابان دیگه دقیقا همین اتفاق می افته و این قدرایناتفاق می افته که با خودت میگی چقدر این ماشین زیاد شده و هر کسی رسیده خریده . نهدوست من قبل از این که تو این ماشین را بخری ده ها وصدها ماشین دیگه مثل تو وجودداشته ولی تو به آنها توجه نکردی .

تکنیک تصویر سازی ، تبدیل رویا به واقعیت

به این قسمت از مغز که میان انبوهی ازاطلاعاتی که داره پردازش می کنه به اطلاعات کوچکتر که برای تو مهمه واکنش نشانمیده RAS  و یا مرکز توجهات ذهن می گویند. بنابراین هر چه بیشتر به این سیستمتوجه کنید و تصویر سازی اهداف را انجام دهید به صورت اتوماتیک ذهن تو تصمیم ها وقدم هایی بر میداره که به سمت آرزو ها و اهداف توهست.

تکنیک مطالعه

اهمیت مطالعه در هر زمینه و رشته ایاز کسی پوشیده نیست و همه میدانند که افراد موفق چقدر روزانه در زمینه کاری و رشتهایی خودشون مطالعه دارند. اصلا شاید به خاطر همین مطالعه باشد،  که حالا بهترین و آسان ترین زمان برای موفقیت و ثروتمند شدن هست. شما برای اینکه کسب و کار موفقیداشته باشید ، نیاز به تجربه دارید.

حالا چه چیزی بهتر از اینکه انواع کتاب ، مجله و مهم تر از همه اینترنت وجود دارد که می تواند دنیایی از تجربیاتدیگران را با هر هدفی و هر کسب و کاری را برای من فراهم کند. اکثر راه هایی که بهبن بست ختم شده را برای ما تفسیر می کنند راه های نو و خلاقانه را به ما یادآوری میکنند.

کتاب ها و مقالاتی در اینترنت که از هر کدام می توان بسیار درس گرفت و تجربه کسب کرد .به شما حتما توصیه می کنم کتاب های موفقیت از برایان ترسی ، آنتونی رابینز، رابرت کیوساکی و …. مطالعه کنید تا علاوه براینکه از تجربیات و دانش این افراد استفاده می کنید ، ذهن خود را خلاق و نوآور کنید.

تکنیک شبکه

چه قدر روزانه با افراد ثروتمند در ارتباط هستید ؟ میدانید چه چیز هایی از آن ها می توانید یاد بگیرید ؟ میدانید چقدر می توانند به ذهن شما برای قبول کردن موفقیت و ثروت کمک کنند؟

اگر افراد ثروتمند دور برت هستند از شما می خواهم با آنها بیشتر ارتباط داشته باشید و با آنها بیشتر هم صحبت شوید. از آنها استفاده کنید و از طرز تفکر آنها نسبت به مسائل کسب و کار استفاده کنید. ولی اگر کلا از ثروتمندان کسی را نمی شناسید سعی کنید آن ها را شناسایی کنید و یه جوری با آنها کانال ارتباطی بزنید. بهترین آنها در حال حاضر در شهر تو هستند، خجالت را کنار بگذار و با دفتر آنها تماس بگیر و وقت ملاقات از آنها برای خودت بگیر، اولین جلسه را درباره رازهای ثروتمندی و موفقیت آنها بگذار از آنها کمک بگیر که ذهن تو قبول کنه با واقعیت روبرو هست.

به شخصه دوستان زیاد موفق و ثروتمندی دارم  که از آنها چیزهای مفید زیادی یاد گرفتم مثل نحوه ارتباط با دیگران ، ریسک های هدفمند، سرمایه گذاری هایی که انجام میدهند و جالب بدونید خیلی از آنها حکم راهنمای من در زمینه سرمایه گذاری و بورس هستند ، می بینید ، اینها مزایایی هست که من با جلسه های ابتدایی که گذاشتم به دست آوردم و اصلا خجالت نکشیدم و افراد ثروتمند را جذب کردم.

تکنیک جملات موفقیت

شما به یک بانک نیاز دارید، نه یک بانک پول ، به یک بانک جملات موفقیت.

گفتیم که استفاده از تجربیات دیگرانارزشمند است حال اگر جملات بزرگان را که انگیزه ما را نسبت به موفقیت  دوچندانمی کند را روزانه بخوانیم و تکرار کنیم چه قدر می تواند به ما در اهداف ورویایی که داریم کمک کند. سعی کنیم روزانه حداقل ۲ جمله از بزرگان را بخوانیم و در هدف گذاری ها از آنها استفادهکنیم مثلا حتما نیازی نیست هدف ما به اندازه ایی بزرگ باشد که از جمله بزرگی استفادهکنیم بلکه از جملات برای اهداف کوچک مان استفاده کنیم و به قول بیل گیتس که می گوید: جهانی فکر کنید ، محلی اجرا کنید.

تکنیک تقسیم کردن اهداف به قطعات کوچک تر

هر هدف و رویایی که دارید هر چه قدرهم که بزرگ باشد مهم نیست ، شما می توانید به آن دست پیدا کنید در این قسمت چیزی را به شما آموزش میدهم که در قبول کردن هدف و رویای تو به ذهنت کمکت می کنه .

تا حالا گفتیم که باید ذهن را با خواسته و رویاهای خود آشنا کرده و به آن باور بدهیم که ما تغییر مدار داده ایم تا ذهن ما به بزرگترین حامی ما تبدیل بشه .

یکی از کارهایی که ما باید برای اهداف خود نسبت به ذهن مان انجام دهیم واقعی کردن هدف و رویا است. یاد آن قسمت از مقاله بیفتید که ازشما خواستم تجسم کنید صاحب میلیاردها تومان پول و ماشین گران قیمت هستی؟ ذهن تو درمقابل این تجسم به تو پوزخند و این کار را نشد اعلام کرد. بسیارخوب کاملا مشخص است  که برای ذهن این یک خیال پردازی و به دور ازواقعیت است. خوب برای واقعی بودن باید چی کار کنیم.

فرض کنید شما اضافه وزن ۳۰ تا ۴۰ کیلوگرم دارید، برای کم کردن اضافهوزن هدفی را برای خود مشخص می کنید. رژیم غذایی و ورزش کردن را شروع میکنید ، یکی دو روزی این کار را انجام میدهید و دوباره خودت را با وزنه وزن می کنید،میبینی ۱۰۰ گرم هم کم نکردید چه اتفاقی برای شمامیفته ، احتمالا دلسرد می شوید و دیگه رژیم و ورزش را ادامه نمی دهید ، چرا چون توذهنت می گی ۱۰۰ گرم کجا ۴۰ کیلو کجا ؟

تکنیک تقسیم کردن اهداف به قطعات کوچک تر

مشکل از کجا بود؟ فکر کنم خوب فهمیده باشید (خیال پردازی توسط ذهن و قبول نکردنش و باز بزرگترین دشمن باور و اهداف)

هدف شما کاملا مشخص است کم کردن اضافه وزن ، ولی شما آن را برای ذهنت تبدیل به خیال کردی تا واقعیت ، اگه با خوتون به این شکل برنامه ریزی می کردید:

 

من ۴۰ کیلو اضافه وزن دارم و می خواهم تا ۱۰ روز آینده ۲ کیلو از آن را کم کنم به نتیجه بهتری می رسیدید و دیگه ذهنت آن را به عنوان واقعیت و نه خیال پردازی قبول می کرد و از اینکه به فاصله ۲ روز ۱۰۰ گرم از ۲ کیلو را کم کرده بودید خوشحال می شدید و ذهن تان را تبدیل به حامی خودتان می کردید نه دشمن تان ، بنابراین اهداف خودتون را مشخص کنید و آنها را طوری در ذهن طراحی کنید که آمادگی آن را داشته باشد

مثلا کسی که درآمد ۳ میلیون درماه دارد ، اول کار باید ذهن خودش را برای درآمد ۲ و یا  ۳ برابر آماده کند تا به نتیجه دلخواه برسد.

اینترنت ، این دنیای بزرگ را کشف کنید

گاهی اوقات فقط به ‌خاطر این‌که امتیازهای‌مان را نمی‌دانیم، فکر می‌کنیم که در حال باختن در بازی زندگی هستیم، درحالی که در واقع برنده هستیم.

در چند سال گذشته ، اینترنت نقش پررنگی در زندگی اکثر افراد جوامع پیدا کرده‌ است ؛ جوری که با پیشرفت سریع‌ آن وامکاناتی که دارد ، جایگزین بسیاری از کار های روزمره نظیر خرید ، پرداخت قبض ،ثبت نام دانشگاه  شده است . از طرفی با جدی‌تر شدن بحث حضور تلفن‌های همراههوشمند در زندگی کاربران، موضوع وب سایت ها و اپلیکیشن‌های بروز و کاربردی که ازاینترنت استفاده می کنند هم سر و شکل جدیدی پیدا کرده است.

اینترنت ، این دنیای بزرگ را کشف کنید

با جا افتادن اینترنت ، وب سایت ها ، اپلیکیشن های موبایل حوزه‌ی کسب و کار اینترنتی از فعالیتی حرفه‌ای ، به مقوله‌ای عمومی تبدیل شد و کاربران باهوش‌تر متوجه شدند با استفاده از ایده‌های نو و بکرشان می‌توانند حرف‌های زیادی در این حوزه برای گفتن داشته باشند. و دست به کارآفرینی زدند  در نتیجه موج جدیدی از راه اندازی کسب و کارهای مدرن به جریان افتاد و این نوع کسب و کار که خوشبختانه دارای فاکتورها و پتانسیل بالایی می باشد در کشورمون در حال شکل گیری است .

چهار دلیل برای اینکه کسب و کار اینترنتی بهترین انتخاب است؟

 • پرطرفدارترین صنعت فعلی است
 • بیش‌تر یک لقمه‌ی حاضر و آماده  است تا کسب و کار
 • با کم‌ترین هزینه‌ها قابل اجراست
 • حاشیه‌ی‌ سود یک شرکت موفق تقریبا برای دیگر شرکت‌ها غیرقابل دسترس است

چرا هم‌اکنون به فضای کسب و کار اینترنتی وارد شوید؟

تکنولوژی های امروزی نظیر اینترنت ، وب سایت ، اپلیکشن و  موبایل از بین نمیرود و این صنعت ها کاملا جهانی شده است. به اطراف تان نگاه کنید و ببینید چند نفر برای خرید و یا پیدا کردن خدمات مورد نیاز از گوشی موبایل و تبلت استفاده می کند به چه شکل قبض های خود را پرداخت می کنند و به چه شکلی برای خود سرگرمی ایجاد می کنند . چگونه برای دوستشان پیامک ارسال می کنند. اینها جز صنعتی جذاب و پرطرفدار و نسبتا جدید است و به‌ همین خاطر هم الان زمان خیلی خوبی برای شروع این حرفه است.

سوالات رایج پیش از راه اندازی کسب و کار اینترنتی

من نرم‌افزار بلد نیستم؟ من پول ندارم؟هیچ وقت یک کسب و کار راه‌اندازی نکرده‌ام؟

همان طور که در قسمت قبلی کتاب (قانونجذب) گفتیم، هرکاری که در زندگی انجام می‌دهیم تحت تاثیر افکار و باورهای ماست.وقتی که باورهای درونی‌مان را عوض می‌کنیم نتیجه عوض می‌شود.

سرمایه ندارم؟

خیلی اغراق آمیز است که بگوییم کسب و کار اینترنتی نیازی به سرمایه و امکانات اولیه ندارد ، اما واقعیتی در مورد کسب و کارهای اینترنتی وجود دارد و اآن این است که شما می توانید با حداقل سرمایه و امکانات شروع کنید ، رشد کنید و با درآمد کسب و کارتان آن را توسعه دهید. برای شروع کسب و کار اینترنتی شما نیاز به اجاره دفتر کار و تجهیز کردن آن ندارید ، شما فقط به یک لپ تاپ ، اینترنت و انرژی فکری زیادی نیاز خواهید داشت.

هیچ وقت قبلا این کار را انجام نداده بودم؟ تجربه و سابقه‌ای در این زمینه ندارم؟

به هر حال باید شروع شود اگر می‌خواهید به موفقیت برسید باید راهی پیدا کنید و کسانی را پیدا کنید که در این مسیر موفق بوده‌اند و آن‌ها را سرمشق خودکنید قدم‌های کوچک بردارید و به یاد گرفتن ادامه بدهید. ممکن است گاهی اشتباه کنید، اما به مرور سطح اعتماد به نفس و دانش‌تان بالا می‌رود. و خیلی زودتر از آن‌که متوجه شوید، دیگران شما را سرمشق خودشان قرار می‌دهند .

این کار خیلی سخته ! نمی‌فهمم‌اش ؟ بهاندازه‌ی کافی باهوش نیستم!

این یکی از آسان‌ترین کسب و کارهایی است که می‌توانید واردش شوید، چرا که همیشه بازار به شما می‌گوید قدم بعدی چیست و تنها کاری که شما باید انجام دهید گوش تیز کردن است. در این کار باید حواس‌تان به بازار باشد، درکش کنید و آن‌چه مشتریان می‌خواهند را به آن‌ها بدهید. ممکن است اوایل چندان موفق نباشید، اما نباید ناامید شوید و دست از کار بکشید.

من به اندازه‌ی کافی وقت ندارم . یک کار تمام وقت دارم . وقت کافی برای یادگرفتن این کار ندارم؟

این شغل مطمئنا زندگی و زمان را به شما باز می‌گرداند. حتی اگر در یک شغل تمام وقت سالی ۱۰۰ میلیون تومان درآمد داشته باشید، آیا به ندیدن همسر و فرزندان‌تان یا یک زندگی تمام و کمال نداشتن می‌ارزد؟

قسمت خیلی خوب این کار این است که به شما امکان می‌دهد به‌صورت نیمه وقت شروع کنید و وقتی با اوضاع کار آشنا شدید و اعتماد به نفس پیدا کردید می‌توانید قدم‌های بزرگ‌تری بردارید.

من برای رسیدن به درآمد میلیونی حاضرم، آیا می‌توانم بدون کار کردن زیاد درآمد بالایی داشته باشم؟

خیلی‌ها با ذهنیت اشتباه و غیرواقعی “یک شبه پول‌دار شدن” به این حرفه می‌پیوندند. اما شما این‌طور نباشید. این مقاله ابزار فکر کردن مثل یک تاجر و نقشه‌ی رسیدن به طلا را در اختیارتان می‌گذارد. شما باید کار کنید، اما مجبور نیستید به سختی تقلا کنید و زندگی‌تان در همین روند از دست برود.

ما همگی منافع بلند مدت می‌خواهیم، پس اگر شما مثل یک حرفه‌ی دایم به آن نگاه کنید، آن‌وقت گسترش پیدا می‌کند و تبدیل به یک منبع درآمد همیشگی می‌شود. معدن طلای شما باید با یک زیربنای امن و محکم پشتیبانی شود: یک ذهن متمرکز و مثبت اندیش و مهارت‌هایی برای فهم بازار و رشد تجارت‌تان

نقشه راه ایجاد کسب و کار اینترنتی پولساز

چگونه کسب و کار اینترنتی با درآمد ماهانه میلیونی بسازیم!

بسیاری از افرادی که با آن‌ها مواجه می شوم بسیار عجولانه و با امیدهای فراوان و تصور پول‌‌دار شدن وارد کسب و کاراینترنتی می‌شوند ؛ بدون این‌که متوجه باشند هرکاری روش و نظام مخصوص به خودش رادارد. شما چه بخواهید یک کسب و کار سنتی داشته باشید ، چه یک کسب و کار اینترنتی چندمیلیاردی ، باید شور و شوق‌تان را با برنامه ‌ریزی و نظم ، هدایت کنید. وگرنه بااولین نشانه‌های مشکلات دست از همه چیز می‌کشید. بسیاری از مدیران وب سایت ها بعداز این‌که اولین گام آنها با شکست مواجه می‌شود، درست جایی نزدیک به پیشرفت وموفقیت، دست از کار می‌کشند .

بیشتر بخوانید :  مهارت‌های دیجیتال پیشرفته‌تری در اختیار مدیران منابع انسانی

اما شما نباید جزو این دسته باشید.نکات این قسمت از مقاله شما را در مسیر درست هدایت می‌کند و استراتژی‌هایی را بهشما یاد می‌دهد که بتوانید ایده‌های خوبی برای ساخت‌ یک تجارت حرفه ایی داشتهباشید . شما یاد ‌می‌گیرید چگونه از علاقه ، مهارت ، تخصص و دانش خودتون یک تجارتمیلیاردی بسازید .

نقشه راه ایجاد کسب و کار اینترنتی پولساز

۳ مرحله کلیدی برای ایجاد کسب و کار اینترنتی

اگر شما هم تصمیم به راه اندازی کسب و کار اینترنتی دارید به شما تبریک می گویم!

بر اساس تجربیاتی که در این چند سال به دست آوردم و مدیریت چندین وب سایت برنامه و نقشه راهی را طراحی کرده ام که هر شخصی با الگو برداری از آن می تواند در کمتر از ۳ ماه کسب و کار اینترنتی حرفه ایی خود را راه اندازی و به مرحله درآمدزایی برساند و در ادامه آن را تبدیل به معدن طلای خود کند.

 1. انتخاب حوزه فعالیت (ایده)
 2. راه اندازی وب سایت و فروشگاه اینترنتی
 3. بازاریابی دیجیتال

انتخاب حوزه فعالیت

انتخاب حوزه فعالیت اولین و مهم ترین گام در کسب و کار اینترنتی ، چرا که اگر اشتباه انتخاب شود شکست جبران ناپذیری را متحمل می شویم. بهترین انتخاب برآورده کردن نیاز های جامعه است. بنابراین به دنبال نیازهای مردم باشید و بیبینید چه محصولی نیاز مشتری را رفع می کند.

وقت بگذارید و به بررسی محصولات موفق دیگران بپردازید.

وقتی شما در مسیر محصولات موفق گام برمی‌دارید، شانس بهتری برای پیشرفت دارید؛ زیرا این  محصولات  ثابت کرد‌ه‌اند که طرفدارها و کاربرهای ابتدایی را دارند.

هرچه از اهمیت دنباله‌ روی از محصولات موفق بگویم، باز هم کم است. این‌که شما عاشق ایده‌ی خودتان  شوید، حتی اگر بازار آن را نپذیرد، آسان است. اما این یکی از پرهزینه‌ترین اشتباهاتی است که می‌توانید مرتکب شوید.

افراد مدام به این اشتباه دچار می‌شوند. آن‌ها برای ایده‌های جدیدشان کلی وقت و انرژی می‌گذارند و روی ساختن محصول تمرکز می‌کنند. وقتی که تلاش‌شان نتیجه نمی‌دهد، بجای این‌که به خواست بازار توجه کنند، دوباره سراغ ایده‌های جدید و امتحان نشده می‌روند. گاهی آن‌قدر این چرخه را ادامه می‌دهند تا در نهایت بی‌پول و از کسب و کار اینترنتی خسته می‌شوند. و این ماجرایی ا‌ست که نباید برای شما پیش بیاید.

در اینجا سوال هایی را که در زمان انتخاب حوزه فعالیت باید  از خود بپرسید و جواب شفافی به هر کدام بدهید تادید شما به انتخاب تان بهتر شود.

 • چرا این محصول باید موفق شود؟
 • چرا مردم این محصول را می‌خواهند؟
 • آیا این محصول مشتری را پایبند می‌کند از دیگر محصولات من استفاده کند؟
 • آیا این محصول هیچ‌کدام از نیازهای مشتری را  برطرف می‌کند؟
 • آیا این محصول مشتری را به خرید ترغیب می‌کند؟
 • مزیت محصول نسبت به دیگر محصولات مشابه چیست؟

‌‌‌‌‌‌‌‌کنجکاو باشید و همیشه سوال‌های زیادی بپرسید. همین مسیر موفقیت را به شما نشان می‌دهد.

 

مهم است که آن‌چه در ذهن شما است را بنویسید تا بتوانید از یادداشت‌های‌تان بهره ببرید. بجای اینکه بنویسید « فکر می‌کنم این چیزیست که به درد خواهد خورد» یا « دوست‌ام گفت این محصول عالی است » پس من به سراغ‌اش خواهم رفت بگذارید اطلاعات بی‌طرفانه و کاربردی راهنمای شما باشند. با این کار  شما هوشیارتر و داناتر می شوید. حتی وقتی کسب ‌و کارتان رشد کرد، به کشف کردن محصولات جدید و نیازهای جدید پی می برید.

بسیاری از افراد از من می پرسند محصولی که می خواهم آماده کنم قبلا توسط دیگران تولید شده و یا به شکل دیگری ارائهمی شود. در جواب اینگونه سوال ها؟ اصلا نگران نباشید تجربه به من بارها و بارهاثابت کرده اگر محصولی که می خواهید آماده کنید ارزشی بالاتر از محصولات موجوددیگران داشته باشد جامعه به شما اعتماد می کنند و از محصول شما استفاده می کنند.فقط کافی است طرح بهتر، گرافیک بهتر، ارزش بیشتر، قیمت مناسب و…. در محصول شمانسبت به رقبا باشد.

بازآفرینی و تقلید کنید

فلسفه‌ی «چیزی پیدا کن که کارآمد باشد و زندگی را آسان‌تر کند» از ابتدای زندگی بشر وجود داشته است. آیفون اولین گوشی هوشمند نبود ، آیپاد هم اولین دشتگاه پخش موسیقی نبود اما اپل نیاز به نوآوری بیش‌تر را درک کرد و آن‌ها را یک مرحله ارتقا داد. اپل با تمرکز بر مشتری و طراحی زیبا، بازی را عوض کرد و آیفون و آیپاد را تبدیل به موفقیتی تاثیرگذار و تا به امروز ماندگار کرد.

چند نمونه از این تقلید ها و بازآفرینی ها را سراغ دارید؟

نمونه ایرانی آن فروشگاها ینترنتی digikala ، چه تعداد فروشگاه اینترنتی قبل از این فروشگاه وجود داشت اما در نهایت کدام یک از اینها برنده خرید اینترنتی هستند. دیجیکالا نیاز بازار را درک کرد و از نبود راهنما و بررسی محصولات دیجیتال نهایت استفاده را برد.

از این نمونه ها بسیار زیاد است ، اسنپ نمونه ایرانی سرویس اوبر است ، آپارات هم تقلید شده سرویس یوتیوپ است. شما هم شروع به تقلید کنید و سرویس بهتری ایجاد کنید ، اگر ایده تان را توسط دیگری اجرا شده نا امید نشوید و اتفاقا خوشحال باشید که ایده تان بازار دارد و این فقط به معنی دلگرمی است.

از محصولات دیگران ایده بگیرید

بسیاری از دوستان برای آماده کردن سرویس و یا محصول شان ، وقت زیادی صرف منحصر به فرد بودن آن می کنند در حالی که خیلی از این امکانات در محصولات دیگران وجود دارد و شما می توانید آنها را بهبود بخشید. باید کنجکاو باشید و ببینید که برای محصولات و سرویس رقبای موفق شما چه اتفاقی افتاد؟  چرا محصول آنها موفق است ، نظرات کاربران را بخوانید و اطلاعات کسب کنید.

راه اندازی وب سایت و فروشگاه اینترنتی

بعد از انتخاب  ایده و یا حوزه فعالیت باید وب سایتی را برای ارائه محصولات و خدمات طراحی و پیاده سازی کنیم.

نگران نباشید ، شاید با خودت بگین منکه طراحی وب سایت نمی دونم و یا شاید با روند پیاده سازی وب سایت و فروشگاهاینترنتی آشنا نیستم . امروزه راه حل های بسیاری (رایگان و ساده) وجود دارند کهشما می توانید به ساده ترین شکل ممکن برای خودتون وب سایت حرفه ایی و با تمامامکانات امروزی راه اندازی کنید بدون آشنایی با کد نویسی و طراحی وب سایت ، فقط باید بخواهید وشروع کنید!

یکی از سیستم های سایت ساز فوق العاده که ۲۰% از سایت های کل جهان با آن پیاده سازی شده ، استفاده از آن رایگان و همین طور یادگیری آن بسیار آسان است سیستم سایت سازی وردپرس است. برای یادگیری آن ۴ ساعت زمان بیشتر نیاز ندارید. البته سایت سازهای دیگری نیز وجود دارند که می توانید براساس نیاز و امکات وب سایت خودتان یکی از آنها را انتخاب کنید.

بازاریابی دیجیتال

اگر شما بهترین محصول و خدمات را ارائه کنید اما مردم نتوانند پیدایش کنند یا وقتی ‌که پیدایش کردند، اگر قانع نشوند که ارزش خرید کردن را دارد ، خیلی به دردتان نخواهد خورد.

بسیاری از افراد تمرکز خود را به راهاندازی کسب و کار (سنتی / اینترنتی) و تولید بهترین محصول و یا خدمات صرف می کنندو به روند بازاریابی اهمیتی نمی دهند.

بازاریابی دیجیتال

نسبت به بازاریابی بی توجه نباشید . هرچه بازاریابی قوی‌تری داشته باشید، مشتریان بیش‌تری محصولات و خدمات شما را خواهند دید. و هرچه محصولات و خدمات شما بیش‌تر دیده شود، نتیجه‌اش خرید و درآمد بیش‌تر است .

یکی از ویژگی های بارز در کسب و کارهای اینترنتی ، بازاریابی به شکلی کاملا موثر، هدفمند و کم هزینه می باشد. در دنیای اینترنت ، استراتژی‌های پیشرفته‌ی بازاریابی بسیاری وجود دارد تا بتوانید کاربرهای جدید جذب کنید و آن‌ها را ترغیب کنید تا مدام از شما خرید کنند، و پول بیش‌تری خرج کنند.

فرمول موفقیت در بازاریابی کسب وکار اینترنتی

بازاریابی هدفمند => ترافیک هدفمند  => خرید ==> صاحب کسب و کار شاد

۵ کانال کلی برای بازاریابی دیجیتال وجود دارد که هر کدام  برای جذب هرچه بیش‌تر ترافیک هدفمند ممکن برای محصولات و خدمات شما و حفظ آن‌هاست. خوبی این کانال هادر این است که بیش‌تر آن‌ها رایگان هستند و زمان یا تلاش زیادی لازم ندارند. به کار گرفتن اسنفاده از کانال های بازاریابی پیشرفته ، می‌تواند کسب و کار شما را به یک معدن طلا تبدیل کند.

 • سئو
 • محتوا
 • ایمیل مارکتینگ
 • شبکه های اجتماعی
 • تبلیغات

سئو

سئو یا SEO به فرآیند بهبود صفحات وب سایت برای موتورهای جستجو گفته می شود.

محتوا

تولید محتوای با ارزش همسو با محصولات و خدمات وب سایت به منظور جذب بازدید کننده هدفمند و موثر گفته می شود.

انواع محتوا « متنی ، عکس ، اینفوگرافیک ، ویدیو و…. »

ایمیل مارکتینگ

ابراز پول سازی برای کسب و کارهای اینترنتی ، ابزاری با ارزش برای ترغیب مشتری به خرید

شبکه های اجتماعی

تبلیغات

صفحه فرود Landing Page

یکی از المان های اصلی و بسیار مهم  در طراحی سایت و همین بازاریابی محصولات در اینترنت استفاده از صفحه فرود (صفحه فشار) است. اما چرا مهم؟

شما با استفاده از یکی از راه هایی که در قسمت بعدی (بازاریابی) خواهید خواند شروع به جذب ترافیک برای سایت خود خواهید کرد ، حال اگر بازدید کننده به صفحه ایی وارد شود که مربوط به محصول و یا خدمات خاصی از سایت شما است و با محتوای ویژه همان محصول روبرو شود، می توانید نتایج بهتری برای معرفی محصول ، وب سایت و فروش داشته باشید.

بیشترین و رایج ترین دلیل استفاده از این صفحات به ۲ دلیل زیر میباشد:

 1. دریافت اطلاعات کاربران (تبدیل ترافیک به سرنخ)
 2. معرفی و فروش محصولات و یا سایت

آمار و ارقام مهم

من به این نتیجه رسیده‌ام که مهم‌ترینبخش‌هایی که باید حتما  برای کسب و کار اینترنتی خود به آن‌ها توجه کنید وآمارشان را داشته باشید

ترافیک

بسیاری از افراد تازه وارد در این حوزه به میزان فروش و در آمد خود اهمیت می دهند و دائما شکایت از این دارند که میزان فروش آنها کم است. دلیل این امر این است که آنها به میزان بازدید (ترافیک) خود توجه نمی کنند.

ترافیک به روش های مختلفی می‌تواند باعث پول‌ساز شدن کسب و کار شما شود. برای وب سایت و هر کدام از محصولات خود باید استراتژی ترافیک داشته باشید . (این دیده شدن اگر درست مدیریت شود، ارزشفوق‌العاده‌ای خواهد داشت) هر چه تعداد ترافیک هدفمند بیشتر باشد میزان فروش و پولسازی بیشتر می شود.

من میزان بازدید روزانه‌ی وب سایتم را با دقت بررسی می‌کنم. اگر ببینم که تعدادش کم شده ، به دنبال علت‌اش می‌روم و به سرعت دست به کار می‌شوم تا دوباره اوضاع ترافیک را سر و سامان بدهم .

از ابزارهایی مثل google web master  و google Analytics  هم می توان استفاده کرد.

فعالیت کاربران

بله، خیلی خوب است که کاربرها در سایت شما ثبت نام کنند، اما در نهایت اتفاق بهتر وقتی می‌افتد که آن‌ها تبدیل به مشتری شوند و مدام در وب سایت شما فعالیت کنند. هر فعالیت کاربر برای شما شانس بالا رفتنخرید محصول را به ‌همراه دارد. دائما فعالیت کاربران وب سایت خود رادر نظر بگیرید و بیبینید نسبت به چه چیزهای واکنش مثبت دارند. برایمثال، قسمت نظرات محصولات و محتوا را با دقت در نظر بگیرید و از نظرات مثبت و منفیدر جهت بهبود کسب و کار خود استفاده کنید.

درآمد

شما باید درآمدتان را هرروز و همین‌طورماهانه و فصلی چک کنید. من به محض این‌که تغییرات مثبت یا منفی در درآمدم می‌بینم،به سراغ دلیل‌اش می‌روم. آیا ترافیک وب سایتم بیش‌تر یا کم‌تر شده ؟  فعالیت کاربرها کم شده یا زیاد؟ شما باید از تمام فرصت ها برای تغییرات مثبت در درآمدتان استفاده کنید و از حالا برای یکی دو ماه آینده برنامه ریزی مشخص داشته باشید.

کاربران خود را تشویق به خرید کنید ، ازمناسبت ها به نفع خود استفاده کنید و نهایت استفاده را از فرصت ها ببرید، با تخفیف های ویژه  برای محصولات ،کاربران راتشویق به خرید کنید.

مراقب تله های بزرگ کارآفرینی اینترنتی باشید

در پایان می خواهم درباره یک تله بزرگ در مسیر کسب و کار اینترنتی با شما صحبت کنم.

یکی  از تله‌هایی که باید مراقب‌اش باشید، منحرف شدن از مسیر اصلی‌تان توسط دیگران است. بنا به تجارب من ، اولین شرطپول درآوردن به عنوان یک مدیر کسب و کار اینترنتی این است که به نقشه‌ی که برایشما ترسیم کردم بچسبید و روزانه به دنبال تکمیل آن و یادگیری چیز های جدید باشید

و به نصیحت‌های هرکس که موفقیتی در حرفه‌ی اینترنت نداشته ، گوش ندهید. به طور کل ، دوستان‌تان، خانواده‌تان و هم دوره‌ای‌های‌تان فکر می‌کنند که در این حرفه یک کارشناس‌اند و مدام به شما می گویند از این حرفه آبی گرم نمیشه که تو می خوای …..

نمی‌توانم بگویم چند بار شنیده‌ام که دیگران به خنده می گویند با این حرفه می خوای پول دار بشی

«کسی خرید از مغازه و فروشگاه های حضوری هم انجام نمیده چه برسه از اینترنت ؛ این نظر پدرم برای اولین کسب و کار اینترنتی من بود»

به هرحال، به‌نظر من این نصیحت ها همیشه گمراه‌ کننده است. نصیحت‌های دیگران معمولا بر اساس فانتزی‌هایی است که بر اساس تحقیق از جامعه‌ی کوچک اطراف‌شان است .

نصیحت‌ها و پیشنهادهای دیگران تله‌ای است که به راحتی گرفتارتان می‌کند. چرا که هرگاه از شما می‌پرسند “مشغول چه کاری هستی؟” به طور ناخودآگاه تعداد زیادی سوال، نصیحت و پیشنهاد به سمت شما سرازیر می‌شود؛چون همه به این کسب و کار هیجان‌انگیز علاقه‌مند نیستند . هرکسی ایده‌ایی برای راهاندازی کسب و کار خودش دارد. شما باید هوشیار باشید. به نقشه‌ی کسب و کار خودتان بچسبید و تمرکزتان روی ایده‌ی خودتان بگذارید ، از مفهوم تا تکامل آن زمان و انرژی بگذارید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *