رابرت کیوساکی کیست؟ ثروتمندترین نویسنده جهان

رابرت کیوساکی یک نویسنده و سخنران انگیزشی، و متولد هاوایی است. او از پدر و مادری ژاپنی و آمریکایی به دنیا آمد. وی در نوجوانی به نیویورک رفت و تحصیلاتش را در آمریکا گذراند. پس از آن خودش به شکل داوطلبانه عضو نیروی تفنگداران دریایی آمریکا شد و در زمان جنگ ویتنام، به عنوان یک افسر و خلبان نیروی دریایی نیز جنگید.

رابرت کیوساکی کیست؟ ثروتمندترین نویسنده جهان

رابرت کیوساکی کیست؟ ثروتمندترین نویسنده جهان

فعالیت‌های کاری رابرت کیوساکی

او اوایل به کار فروشندگی پرداخت. سپس با گذشت چند سال یک کمپانی راه اندازی کرد و اولین موفقیتش در زمینه ی تجاری را به دست آورد. وی در کمپانی اش کیف پول هایی تولید میکرد که به مرور شناخته شده و سود زیادی برایش‌به ارمغان آورد. وی به موازات این کارش، در زمینه ی مالی و تجاری نیز آموزش و مشاوره میداد.

در دهه ۸۰ بود که کیوساکی یک موسسه آموزشی تشکیل داد و در آن به آموزش امور مالی پرداخت. نکته ی جالب توجه اینکه دانش آموزان او از سراسر نقاط جهان بودند. همچنین او در رابطه با امور مالی صفحه ای در اینستاگرام راه اندازی کرد که با استقبال زیادی مواجه شد و در عین حال سرگرم کننده نیز بود.

 

رابرت کیوساکی کیست؟ ثروتمندترین نویسنده جهان

 

به نظر میرسد هنری که کیوساکی دارد این است که مباحث مالی و تجاری را با چاشنی ای سرگرم کننده به دیگران می آموزد. او علاوه بر نویسندگی و کار آموزشی، سخنرانی خبره و باانگیزه است که در زمینه های مالی و تجاری و سرمایه گذاری کار می کند. یکی از معروفترین کتابهای او به نام «پدر پولدار، پدر بی پول»، آنقدر به شهرت و موفقیت رسید که همراه با برنامه های آموزشی مربوطش، در سراسر جهان آن هم با تیراژهای بسیار بالا فروخته شد.

کیوساکی در این زمینه آنقدر موفق شد که در حال حاضر بیش از میلیون ها دانش آموز دارد که این مباحث را به آنها آموزش می دهد. پدر پولدار و پدر بی پول در واقع دو شخصیت خیالی هستند که البته در زندگی شخصی خود کیوساکی نقش پررنگی داشتند. پدر بی پول در واقع کارمند دولت است که بسیار کم کار میکند و نهایتا هم کم پول میگیرد. پس از سالها که دوران بازنشستگی اش سر می رسد، تبدیل به پیرمردی فقیر ناراحت می شود.

رابرت کیوساکی کیست؟ ثروتمندترین نویسنده جهان

 

در مقابل پدر پولدار فردی است که شجاعت پذیرش ریسک ها را داشته و بسیار هم توانمند می باشد.او از مال و اموالش درست استفاده کرده و آنها را سرمایه گذاری میکند. او توانست در سن جوانی اش ثروتمند شده و خیلی زود خودش را بازنشسته کرده و از زندگی اش لذت ببرد.

سری کتابهای پدر پولدار، پدر بی پول کیوساکی تقریبا بیشتز از ۸ جلد می باشد که در زمینه های مالی، املاک، تقویت انگیزه ی تجاری و سرمایه گذاری است. میتوان گفت اکثر قریب به اتفاق این کتابها با استقبال فوق العاده ای رو به رو شده و توانست بالاترین رتبه فروش را به خود اختصاص دهد.

کیوساکی با ایده ها و فلسفه های مالی اش بسیار موثر واقع شده و توانسته گروه های بسیاری را رهبری کرده و راه و‌ روش درست را به آنها نشان دهد. جالب است بدانید او در عین اینکه طرفداران بسیار زیادی دارد، منتقدانی هم با او به مخالفت پرداخته اند. به طور مثال گفته اند کیوساکی به افرادی که توانایی سرمایه گذاری های کلان را ندارند، امید واهی داده و آنها را در سراشیب گرفتاری ها و ضررها می اندازد.

رابرت کیوساکی کیست؟ ثروتمندترین نویسنده جهان

 

کیوساکی در سن ۴۷ سالگی اش بازنشسته شد، اما هنوز در موسساتش مشغول تدریس فلسفه‌ی پدر پولدار، پدر بی پول است.

 

 

خلاصه ای درباره رابرت کیوساکی

نام به انگلیسی Robert Toru Kiyosaki
تاریخ تولد ۸ آوریل ۱۹۴۷ (۷۱ سال) ، هیلو، هاوایی
محل فعلی زندگی سکاتزدیل، آریزونا
اصالت دورگه ژاپنی، آمریکایی
تابعیت آمریکا
شغل تاجر، سرمایه‌گذار، نویسنده، کارآفرین
علت معروف شدن کتاب‌هایی با عنوان مجموعه کتابهای پدر پولدار
ثروت خالص ۸۵ میلیون دلار (۲۰۱۸)
آثار مجموعه کتاب‌های پدر پولدار پدر بی پول  –  بازی گردش مالی
همسر کیم کیوساکی (۱۹۹۴ – تاکنون)
پدر رالف اچ. کیوساکی
مادر مارجیری اُ. کیوساکی
خواهر و برادر بِس کیوساکی، امی کیوساکی، جان کیوساکی
سایت www.richdad.com
بیشتر بخوانید :  قابلیت بازگرداندن پیام پاک شده را تا ۵ ثانیه در تلگرام !

رابرت کیوساکی به عنوان نویسنده کتاب “پدر پولدار پدر بی پول” – کتاب شماره یک سرمایه گذاری شخصی در تمام تاریخ – دنیا را به چالش کشید و راه ده ها میلیون نفر از مردم سراسر جهان را که به پول فکر می کردند، تغییر داد. او یک کارآفرین، مربی و سرمایه گذار است که معتقد است، هر یک از ما قادریم در زندگی خود و نحوه کنترل آینده مالی خود، تغییرات ایجاد کنیم و زندگی ثروتمندانه ای که شایسته آن هستیم را داشته باشیم.

رابرت کیوساکی کیست؟ ثروتمندترین نویسنده جهان

 

رابرت با ارائه نگرشی جدید به پول و سرمایه گذاری که عموما با پیش ذهنیت های متعارف عامه مردم تناقض دارد، توانست شهرتی بین المللی برپایه سخنان صریح و شجاعانه خود به دست آورد و به عنوان یک مدافع پرشور و سخاوتمند در آموزش مالی شخصی تبدیل شود.

بیشتر کتاب های اخیر رابرت – چرا ثروتمندان ثروتمندتر می شوند و تیم سرمایه گذاری مهمتر از پول – به مناسبت بیستمین سالگرد انتشار کتاب پدر پولدار، پدر بی پول در سال ۱۹۹۷ ، منتشر شدند. کتاب پدر پولدار پدر بی پول و پیام هایش، که در سراسر جهان به عنوان یک اثر متفاوت در حوزه امور مالی شخصی مورد توجه قرار گرفته، با مرور زمان نیز، همچنان پرقدرت و اثرگذار باقی مانده است. کتاب چرا ثروتمندان ثروتمندتر می شوند دو دهه بعد از موفقیت بزرگ جهانی کتاب پرفروش پدر پولدار پدر بی پول، منتشر شد و به عنوان مدرسه فارغ التحصیلی پدر پولدار معروف شد. همچنین رابرت به عنوان همکار در نوشتن دو کتاب با دونالد ترامپ – قبل از حضور موفقیت آمیز وی  در کاخ سفید و انتخاب به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده – همراهی داشته است. یکی از این کتاب های مشترک ، کتاب چرا می خواهیم شما هم ثروتمند شوید می باشد.

رابرت کیوساکی کیست؟ ثروتمندترین نویسنده جهان

 

زندگی شخصی و مواضع سیاسی رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی در ۸ آوریل ۱۹۴۷ (۷۱ سال سن دارد) در منطقه Hilo در هاوایی آمریکا به دنیا آمد و در همان ‌جا بزرگ شد. او چهارمین نسل از یک خانواده دورگه ژاپنی-آمریکایی است.نام پدر و مادرش رالف کیوساکی و مارجیری کیوساکی است. خانواده‌اش ترکیبی از مدرسان ممتاز و برجسته آمریکا بودند. پدرش رئیس آموزش و پرورش ایالت هاوایی بود. رابرت از همان سنین کودکی در یادگیری بسیار باهوش بود او پس از پایان دوره دبیرستان، وارد آکادمی نیروی دریایی ایالات متحده در نیویورک شد و به عنوان افسر عرشه با درجه کارشناسی در سال ۱۹۶۹ فارغ التحصیل شد و پس از به پایان رساندن دانشگاه، به نیروی تفنگداران دریایی ارتش آمریکا پیوست و به عنوان افسر و خلبان هلی کوپتر در جنگ ویتنام خدمت کرد.

 

رابرت کیوساکی در سال ۱۹۹۴ ازدواج کرد. نام همسرش کیم کیوساکی است. گزارش‌ها حاکی از آن است که هر دو آن‌ها با خوشحالی در آریزونا زندگی می‌کنند.

 

کیوساکی در ستونی که برای مجله جتست نوشت از دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ حمایت کرد. کیوساکی گفت که در ۲۰۰۶ نامزدی ترامپ را پیش بینی می‌کرده‌ است. به گفتهٔ او ترامپ نامزدی است که می‌داند چطور شغل ایجاد کند و پول بسازد. او از نفوذ کافی برای اقناع کنگره برای پایین آوردن مالیات شرکت ‌ها برخوردار است.

بیشتر بخوانید :  بعد از فیلترینگ اینستاگرام از چه برنامه هایی استفاده کنیم؟

 

فعالیت‌های تجاری رابرت کیوساکی

در بازگشت از ویتنام، زندگی مالی و تجاری رابرت آغاز شد. رابرت در حالی که هنوز در ارتش بود در یک دوره دوساله مدیریت در دانشگاه هاوایی ثبت نام کرد و در سال ۱۹۷۴ از ارتش آمریکا جدا شد و کمی بعد به عنوان معاون فروش در شرکت زیراکس مشغول به کار شد . در همان سالها او در سمینارهای آموزشی ارهارد شرکت می کرد و خودش می گوید که زندگی اش را تغییر داد، کیوساکی در سال ۱۹۷۷، شرکتی را بنیان نهاد که نخستین کیف پول‌های مردانه را که ترکیبی از نایلون و ولکرو بود به بازار عرضه کرد. این محصول، بعدها به یک فراوردهٔ مولتی‌ میلیون ‌دلاری جهانی تبدیل شد. او محصولاتش در مجلاتی چون رانرز ورلد، جنتلمن کوارترلی، ساکسز مگزین و نیوزویک مشهور شد که البته نهایتا این شرکت ورشکسته شد.

 

سپس یک تجارت خرده فروشی را شروع کرد که تی شرت و کلاه و غیره می فروخت که این شرکت هم در سال ۱۹۸۰ ورشکسته شد سپس کیوساکی شرکت سمینارهای آموزشی ارهارد را خریداری کرد که در ایالات متحده دارای شهرت بود و این شرکت را به عنوان شرکت آموزش تجارت و کارآفرینی و سرمایه گذاری معرفی کرد و در همان زمان ها هم با همسرش کیم آشنا شد و ازدواج کرد و در سال ۱۹۹۴ این شرکت را فروخت .

جوایز و دستاوردهای رابرت کیوساکی

او به خاطر کارهای فوق‌العاده خود جوایز زیادی دریافت کرده است. او در سال‌های ۱۹۹۴، ۱۹۸۱، ۱۹۷۸، ۱۹۷۷، ۱۹۷۵ برنده جایزه گلدن گلوب شد. رابرت کیوساکی همچنین در سال ۲۰۱۱  جایزه ارزشمند BAFTA و AARP Movies را برای Grownups به دست آورد.

او فرد بسیار نابغه و سخت کوشی است به همین دلیل است که او در جایگاه برتر در رشته خود قرار دارد.

رابرت کیوساکی کیست؟ ثروتمندترین نویسنده جهان

فعالیت‌های آموزشی رابرت کیوساکی

اولین کتاب رابرت کیوساکی با عنوان ” اگر می خواهید ثروت شوید به مدرسه نروید ” در سال ۱۹۹۲ منتشر شد و چند سال بعد، وی شرکت تکنولوژی گردش پول کیوساکی Kiyosaki CashFlow Technologies را تاسیس کرد که یک شرکت آموزش تجارت و اصول مالی بود ، دو کسب کار اول کیوساکی ورشکسته شدند ، اما شرکت آموزش مالی او خوب عمل کرده و درآمد اصلی آن از برگزاری سیمنارهای آموزشی است.در همین سالها کتاب های بیشتری از کیوساکی منتشر شد و موجب شهرت بیشتر وی شدند.

 

با بازنشسته شدن در سن ۴۷ سالگی در سال ۱۹۹۶، رابرت به آنچه بیش از همه مورد علاقه ‌اش بود روی آورد. در این سال رابرت در سه شرکت سهامی عام کشف نفت، طلا و نقره سرمایه‌گذاری کرد که شرکت‌های نقره و طلا برای او بسیار سودآور بود. وی همچنین در این سال کتاب  “پدر پولدار, پدر بی‌پول” را نوشت.

در این کتاب رابرت در مورد دو پدر خود توضیح می‌دهد. یکی بی‌پول و دیگری پولدار. هردوی آن‌ها در حرفه‌هایشان موفق بودند و تمام عمرشان را به‌سختی کارکرده بودند اما یکی وقتی مرد ده‌ها میلیون دلار برای خانواده و سازمان‌های خیریه به‌جا گذاشت ولی دیگری پس از مرگش مقروض بود.

موفقیت کتاب “پدر پولدار، پدر بی پول” سبب شد تا شرکت “پدر پولدار” تاسیس شود. این شرکت یک موسسه بین المللی آموزشی است که به آموزش تجارت و سرمایه گذاری در هفت کشور جهان مشغول است و ده ها هزار دانشجو دارد.

 

رابرت کلاس‌ هایی دارد که از ۱ ساعت تا ۳ در روز طول می‌کشند و در آن‌ها به مردم درباره رموز ثروتمند شدن آموزش می‌دهد. سوژه کلاس‌های او شامل: «سرمایه‌گذاری با بالاترین بهره و کمترین ریسک»، «چگونه به فرزندانمان آموزش دهیم پولدار شوند» و «تأسیس شرکت‌ها و واگذاری آن‌ها» می‌شود.

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *