اگر می‌خواهید فردی ثروتمند شوید، این عادت‌ها را رها کنید

اگر می‌خواهید فردی ثروتمند شوید، این عادت‌ها را رها کنید

چگونه پول دار شویم ؟ چگونه ثروتمند شویم ؟

طبیعی است که بگوییم اغلب مردم در آرزوی ثروتمند شدن به سر می برند. بعید است از کسی بپرسید دوست دارد پولدار شود و جوابش نه باشد. اما در این میان هر کس راه و روش خودش را برای رسیدن به پول دارد. البته چه بسا که بعضی ها فقط امید دارند شانسی در خانه شان را زده و یک شبه پولدار شوند. ما با این دسته از افراد کاری نداریم.

اما نکته ای که وجود دارد این است که بعضی ها خودشان را به آب و آتش زده اما پولدار نمی شوند. ممکن است کسی الزاما کم درآمد و یا بی پول هم نباشد اما وقتی نتواند پول و سرمایه اش را مدیریت کند، قطعا نمی تواند به معنای واقعی پولدار باشد. ممکن است یکی از علت هایی که برخی افراد نتوانند علی رغم تلاششان به پول و ثروت دست یابند، وجود عادت هایی باشد که مانع رسیدن به هدفشان می شود.

طبق تحقیقاتی که دانشمندان انجام داده اند، این تفاوت میان عادات ثروتمندان و فقیران است که منجر به پولدار یا فقیر بودنشان شده است. پس اگر شما هم می خواهید مثل ما و همه ی آدم ها پولدار شوید، نیاز است یک سری عادت را از زندگی روزانه تان حذف کنید. در ادامه بامجله موفقیت واگویه همراه باشید تا عادات و نگرش فقیر گونه را از خود دور کنیم.

اگر می‌خواهید فردی ثروتمند شوید، این عادت‌ها را رها کنید

۱. افراد بی پول اغلب از شغل خود متنفرند

اینکه شما عاشق کارتان باشید بسیار اهمیت دارد. درواقع می توانیم بگوییم اگر شما کارتان را دوست نداشته باشید هرگز نه می توانید موفق شده و نه به ثروت برسید. جالب است بدانید درصد زیادی از افرادی که از نظر مالی جایگاه خوبی دارند و موفق هستند، شغلشان را دوست دارند. در مقابل افراد شکست خورده و بی پول و دائما نالان، از کارشان انزجار داشته و فقط به معایب آن توجه می کنند.

آنها آنقدر این فکر در مغزشان پررنگ است که اصلا نمی توانند نکات مثبت کارشان را هم ببینند. مطمئن باشید اگر با همین نگرش ادامه دهید، هیچ وقت موفق نخواهید شد. بهترین راه حل برای کسی که این گونه فکر میکند این است که در صورت امکان شغلش را عوض کند. اما با این اوضاع نابسامان اقتصادی که چنین حرکتی تقریبا بعید و یا سخت به نظر می رسد، بهتر است سعی کنید معایب شغلتان را کنار گذاشته و بیشتر به نکات مثبتی که دارد توجه کنید.

اگر می‌خواهید فردی ثروتمند شوید، این عادت‌ها را رها کنید

۲. فقط به شانس و قسمت قانع نشوید

یادتان باشد که هیچ وقت در مسائل مهم زندگی از جمله مباحث مالی به شانس و این جور چیزها توسل نجویید. ثروتمندان بر این باورند که سرنوشتشان را خودشان تعیین می کنند و هیچ عامل بیرونی ای مثل شانس و قسمت در آن تاثیر ندارد. برعکس افراد بی پول چون دلیل قابل موجهی برای شکست ها و ناکامی های خود ندارند، تقصیر را گردن شانس و سرنوشتشان می اندازند. سعی کنید جزء این دسته از افراد نباشید. آنها به جای اینکه وقت و هزینه خود را صرف آموختن راه های رسیدن به پول و تلاش بیشتر کنند، آن را برای خرافات و پیشگویی درباره ی شانسشان هدر می دهند.

اگر می‌خواهید فردی ثروتمند شوید، این عادت‌ها را رها کنید

۳. افراد بی پول برای سلامت خود ارزشی قائل نیستند

سعی کنید به سلامتی خود اهمیت دهید تا بتوانید راحتتر به موفقیت دست یابید. بیشتر مردم به این اصل که سلامتی و موفقیت با هم رابطه دارند، معتقدند. جالب است بدانید که ثروتمندان چقدر برای این عامل ارزش و اهمیت قائل هستند. آنها دائما برای چکاپ ها و درمان ها به پزشک مراجعه کرده و به طور منظم ورزش را در برنامه ی خودشان می گنجانند. همچنین آنها رژیم های غذایی سالمی دارند که پایبندی از همین یک برنامه ساده منجر می شود که بتوانند در دیگر زمینه ها عادات بدشان را ترک کنند.

بیشتر بخوانید :  شغل دوم مناسب برای کارمندان

اگر می‌خواهید فردی ثروتمند شوید، این عادت‌ها را رها کنید

۴. افراد بی پول می ترسند با افراد جدیدی ملاقات کنند

درصد زیادی از ثروتمندان از اینکه با افراد جدیدی آشنا شوند و ارتباطاتشان را گسترده تر کنند، نمی ترسند. آنها عاشق این هستند که خصوصا با افراد موفقی مانند خودشان نشست و برخاست کنند. در مقابل افراد بی پول انگار که حتی اعتماد به نفس لازم برای رو به رو شدن با این مساله را نداشته باشند، اصلا می ترسند با افراد جدیدی، باب آشنایی را باز کنند.

۵. افراد بی پول به برنامه های تلویزیونی و نت گردی توجه زیادی دارند

اگر به اطرافیان خود دقت کنید، متوجه این نکته خواهید شد که کسانی که پولدار نیستند، چه زمان زیادی را صرف دیدن برنامه های متنوع تلویزیونی و بالاخص برنامه هایی که در آن زندگی خصوصی دیگران را به تصویر می کشند، می کنند. این نکته امروزه با گسترش فضاهای مجازی بیشتر هم خود را نشان میدهد. کسانی که وقت باارزش خود را صرف دیدن عکس های زندگی خصوصی دیگران می کنند. اما پولدارها شاید کمتر عادت داشته باشند که تلویزیون ببیند. شاید زمان تلویزیون دیدنشان و نت گردی شان، در هر روز به یک ساعت هم نرسد. پس سعی کنید این عادت را ترک کنید.

اگر می‌خواهید فردی ثروتمند شوید، این عادت‌ها را رها کنید

۶. افراد بی پول ریسک پذیر نیستند

در میان افراد بی پول درصد بسیار کمی حاضرند ریسک را تحمل کنند. در واقع ترجیح آنها این است که به همین وضعیت نامطلوب فعلی شان قانع شوند تا اینکه بخواهند برای رشد و پیشرفت مالی خود، تلاشی کنند که منجر به ریسک شود. اما در مقابل درصد بسیار بالایی از ثروتمندان هستند که حاضرند حداقل یک بار در طول زندگی شان ریسک کنند. نکته ی جالب توجه این است که ممکن است ریسک های آنان با شکست مواجه شود، اما آنها اظهار کرده اند که این شکست هرگز آنها را تسلیم نکرده بلکه انگیزه شان را برای تلاش دوباره بیشتر می کند. در واقع آنها ترجیح می دهند ریسک کنند و اگر هم در دام آن گرفتار شدند، خود را با تیز هوشی از آن وضعیت نجات داده و بتوانند با موفقیت آن را رها کنند.

اگر می‌خواهید فردی ثروتمند شوید، این عادت‌ها را رها کنید

۷. افراد بی پول سحرخیز نیستند

درصد زیادی از افراد بی پول هستند که صبح دیر از خواب بیدار می شوند. در مقابل ثروتمندی را نمی بینید که تا لنگ ظهر بخوابد. آنها همیشه سعی میکنند چند ساعت زودتر از ساعتی که دیگران در حالت عادی روز خود را شروع می کنند، از خواب بیدار شده و کارهای متفاوتی انجام دهند. کارهایی مانند ورزش صبحگاهی، خوردن صبحانه کامل و سالم، برنامه ریزی برای کارها و قرارهای ملاقاتشان و…. آنها حتی برای اینکه به آرامش و تمرکز بالاتری دست یابند، دقایقی را نیز به مدیتیشن گذرانده و سعی می کنند در سکوت محض به هیچ چیزی فکر نکنند.

۸. افراد بی پول با کتاب خواندن قهرند

درصد زیادی از افراد پولدار معتقدند حتما باید ساعتی را در روز به مطالعه کردن اختصاص دهند. کتاب هایی که آنها می خوانند راجع به موضوعات گوناگونی مانند مسائل مربوط به حرفه شان، رشد و پیشرفت فردی و مباحث مالی و مدیریتی می باشد. برعکس افراد بی پول تقریبا وقتی را در برنامه روزانه شان به مطالعه کردن اختصاص نمی دهند. همان طور که در ابتدای مطلب نیز گفتیم منظور ما از افراد بی پول افرادی بودند که توان مدیریتی نداشته و نمی دانند چگونه پول خود را خرج کنند.

بنابراین ممکن است آنها برای دیگر کارها و تفریحاتشان وقت و هزینه بگذارند، اما وقتی از آنها بپرسید چرا کتاب نمی خوانند، می گویند کاغذ آنقدر گران است که ما توان خریدن کتاب هم نداریم! جالب است وقتی که بحث به مطالعه می رسد، این حرف را میزنند. بنابراین سعی کنید با وجود نسخه های الکترونیکی کتاب ها و انواع و اقسام متفاوتی که این روزها در شبکه های مجاری نیز وجود دارد، از اینگونه بهانه ها نیاورده و بیشتر مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید :  سودآورترین ایده ها در کسب و کار صنایع غذایی

اگر می‌خواهید فردی ثروتمند شوید، این عادت‌ها را رها کنید

۹. افراد بی پول پس انداز کردن بلد نیستند و بسیار ولخرجی می کنند

جالب است که بیشتر افراد بی پول هیچ مدیریتی در مسائل مالی شان ندارند و حتی بیشتر از درآمد ماهانه شان، خرج می کنند. همان طور که در مورد قبلی نیز اشاره کردیم آنها برای چیزهای مختلف و البته گران قیمت هزینه کرده و بیشتر از چیزی که از آنها انتظار می رود خرج می کنند. ممکن است کسی را بشناسید که در حساب پس اندازش مبلغ بسیار ناچیزی موجود باشد، یا اصلا حساب پس اندازی نداشته باشد، اما ماشین زیر پایش چند صد میلیون بی ارزد و یا لباس های گران قیمت بپوشد.

تمام این موارد حاکی از این است که چنین فردی توان مدیریتی و مالی نداشته و نمی تواند برای پول هایش برنامه ی درستی بچیند. در مقابل افراد پولدار کاملا با حساب و کتاب جلو رفته و نه تنها در خرج هایشان، فقط به موارد ضروری اکتفا میکنند، بلکه تلاش میکنند قبل از هر گونه خرجی مبلغی را به عنوان پس انداز در حساب خودشان نگهداری کنند.

برای اینکه بدانید یک فرد موفق در زمینه ی مالی چگونه در آمدش را در همه ی خرج هایش پیاده کرده و گاها ممکن است پول زیاد هم بیاورد، توجه کنید که چگونه این کار را میکند؛ او حدود ۲۰ درصد از درآمدش را ابتدا قبل از هر خرجی، پس انداز می کند. ۲۵ درصد را برای مخارج ثابتی مانند پرداخت شهریه مدرسه و دانشگاه و یا اجاره خانه و شارژ اختصاص می دهد.

۱۵ درصد را برای مایحتاج و خورد و خوراک های روزانه در نظر می گیرد. ۱۰ درصد برای سرگرمی و تفریح کنار می گذارد. ۵ درصد هزینه ی حمل و نقل، چه تاکسی و چه ماشین سواری برای بنزینش، در نظر میگیرد. نهایتا پولی که می ماند هم برای مواردی که به طور ناگهانی رخ می دهند کنار می گذارد. مانند دارو و درمان، لباس های اضافی و…

اگر می‌خواهید فردی ثروتمند شوید، این عادت‌ها را رها کنید

۱۰. اغلب افراد بی پول از افراد منفی نگر تاثیر گرفته و توانایی قطع ارتباط با آنان را ندارند

بیشتر افراد بی پول با کسی در ارتباطند که دائما از همه چیز نالان است و شکایت می کند. این منفی نگری دیگران به طور مستقیم و به سادگی بر آنان تاثیر می گذارد. در مقابل افراد پولدار سعی می کنند با کسانی که ویژگی های مثبت داشته و دائما در حال فرستادن انرژی مثبت به اطرافیانشان هستند، ارتباط داشته باشند. این آدم ها در واقع بمب امید و انرژی هستند. کافیست کمی در محیط خود بگردید و این افراد را پیدا کنید تا ببینید چه تاثیر بزرگی بر نگرش و افکار شما می گذارند.

در آخر تاکید میکنیم که اگر هر کدام از این عادت ها را دارید، به سرعت سعی کنید آنها را ترک کرده و رفتارهای خوب و مثبت را جایگزینشان کنید. اگر می خواهید موفق شوید حتما تلاش خود را بکنید. امتحانش ضرری ندارد.

امیدواریم این مطلب روزنه‌ی امیدی برای شما باشد. شما چه طور فکر میکنید؟ آیا عادتی داشته اید که ترک آن موجب دستیابی به موفقیتی خصوصا از جنبه‌ی مالی شده باشد؟ تجربیات خود را با ما و خوانندگان دیگر مجله واگویه در میان گذاشته و در صورت تمایل این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *